iOS Reklam Engelleyici Kurulumu

iPhone telefonlarınızda iOS 9 sürümü ile artık reklam engelleme eklentisi kurmak mümkün hale geldi. 1Blocker, Crystal, Adamanet, Silentium ve Blockr gibi birçok uygulama bulunuyor ve bunları kurarak reklamları engellemek çok basit hale geldi. Üstelik yalnızca birini değil, bir kaç tanesini aynı anda kurabilirsiniz. Çünkü her engelleyicinin gördüğü farklı bir işlev olabiliyor ve bu işlevlerin bir çoğu işinizi görebilecek türden.

Reklam engelleyici nasıl kurulur?

  1. iPhone veya iPad cihazınızda App Store’a giriş yapın ve yukarıda saydığımız engelleyicilerden birini aratarak bulun. Bulduğunuz engelleyici yükleyin ve daha sonrasında tarama işlemini hızlandırması için Silentium Privacy ve Ad Blocker eklentilerini açacağız.
  2. Telefon veya tabletinizde ayarlara girin ve oradan Safari’yi bulun. “Content Blocker” yani “İçerik Engelelyici” kısmından etiketlenmiş olan seçeneği bulun ve az önce yüklediğimiz engelleme eklentisini görebilmek için üstüne basın.
  3. Reklam engelleme eklentimizin çalışır vaziyette olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için bir deneme yapın. Eğer birden fazla eklenti yüklüyorsanız, hepsini aynı şekilde yükleyin.
  4. Reklam engelleme eklentinizi açın ve size verilmiş olan varsayılan ayarlara göz gezdirin. Bazı kuralları aktifleştirip, kapatmak sizin elinizde. Bunun yanı sıra cookies yani iz sürme servislerini de engellemek sizin elinizde.
  5. Dilerseniz reklam görmek istemediğiniz veya istediğiniz web sitelerini belirleyebilirsiniz. Örneğin kilobayt.net adresindeki reklamları telefonunuzda görmek istiyorsanız, bu durumda bu siteyi beyaz listeye ekleme şansınız var.
  6. Gelişmiş Kurallar bölümünde ise tüm resimleri veya bazı kodları spesifik olarak engelleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir