Samsung Galaxy Note 4 Özellikleri

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen telefonlardan birisi de Samsung’un yeni üst düzey telefonu olan Note serisinin yeni üyesi Galaxy Note 4 olacak. iPhone 6 tanıtımından da önce gelmesi beklenen bu telefonun tanıtımı hakkında bir çok bilgi teknoloji kulislerinde dolaşıyor. Bizler de sizin için bu bilgilerin bir kısmını toparladık ve resmi olmasa da sizinle bazı detayları paylaşmak istiyoruz.

Galaxy Note 4 telefonunun sahip olduğu ekran 5.7 inç büyüklüğünde olacak. Ekran yine eski modellerde olduğu gibi SuperAMOLED teknolojisiyle gelecek ve QUAD HD bir diğer deyişle 2K ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Bu da pil tüketimini ister istemez kötü yönde etkileyecek olsa da Samsung’un bu konuda bir önlem alıp almadığını da göreceğiz, nitekim yeni bir teknoloji olacak. Bununla beraber telefonda Gorilla Glass 3 ekran çizilme ve kırılma koruması olacak. Samsung’un üst düzey model telefonlarında bu artık standart haline geldi.

İşlemci olarak Note 4 Exynos 5433 ve Snapdragon 805 kullanacak. Note 3 ile olduğu gibi farklı ülkelerdeki modellerde farklı işlemciler kullanılması bekleniyor. Örneğin Türkiye’de 4G olarak piyasaya çıkmazsa eğer bu durumda Exynos işlemciye sahip olacağını kolayca tahmin edebiliriz. Tabii ki Snapdragon olan model daha güçlü bir yapıya sahip. Grafik işlemcisi ise Mali-T760 olacak ve bir çok yeni nesil oyun için çok yeterli bir çözüm.

Note 4 kamerası 16 MP çözünürlüğüne sahip olacak. Bu da Galaxy S5 üzerinde gördüğümüz kameranın muhtemelen aynısı olacak. Ancak yazılımsal özelliklerde farklılık gösterebilir. Zira 4K video kaydetme özelliği bulunacak ve ön kamerası da 2MP çözünürlükte olacak. Yeni nesil telefonun üzerinde 4GB ram olabileceği konuşulsa da bu konuda bir kesin bilgi henüz yok. Hafızası ile 16, 32 ve 64GB olarak piyasada bulunacak. MicroSD kart özelliği devam edeceğinden yer problemi kullanıcılar için olmayacak.

Telefonun kasası metal bir tasarıma sahip olacak ancak henüz görseller mevcut değil. Geriye kalan bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir