Galaxy S4 Yeniden Başlama ve Batarya Problemi

Samsung Galaxy S4 günümüzdeki en güçlü akıllı telefonlardan birisi, ancak iyi bir performans sunan bu telefon bazen kullanıcılarını çeşitli problemlerle de karşı karşıya bırakabiliyor. Genellikle yazılan şikâyetler telefonun kendi kendine yeniden başlaması, şarjın çabuk bitmesi, rehberdeki kişilerin engellenmesi ve açılış ekranının sürekli yeniden başlaması gibi problemler oluyor.

Galaxy S4 Kendi Kendine Yeniden Başlıyor

Bazı kullanıcılar Galaxy S4 telefonlarının kendi kendine yeniden başladığından şikâyet ediyor. Bu problemi yaşayanların belirttiği şey, şarjın yüzde 51’e ulaştığı durumlarda genellikle meydana gelen bir problem oluyor. Buna sebep olan şeylerden birisi kullanılan kulaklık olabilir. Bu yüzden kulaklığı çıkartmanız ve bataryanızı kalibre etmeniz gerekiyor.

Bu durumu çözmek için bilmeniz gereken şey aslında telefonunuzun şarjının bittiği, ancak ekrandaki göstergede bunu %51 kalmış gibi göstermesi olduğudur. Bu durumda telefonun bataryasını kalibre etmek için telefonun kendi kendine kapanmasına dek kullanmaya devam edin. İçerisinde hiç şarj kalmayana ve telefon açılmayana dek kullanın. Sonrasında mümkünse 30 dakika telefon boşta beklesin ve şarja takın. Kesintisiz olarak %100’e kadar şarj edin. Şarj tamamlandığında telefonu açın. Böyle yaparak telefonunuzun bataryasını kalibre etmiş ve %51’de takılma problemini çözmüş olacaksınız.

Telefon Açılırken Yeniden Başlıyor

Bir başka problem ise telefonun açma düğmesine bastığınızda Samsung logosu çıkıyor ancak Samsung logosu gitmiyorsa, her zaman animasyon kendini tekrar ediyorsa demek ki telefonunuzun ayarlarında yine bir problem olmuş demektir. Android cihazlarda yaşanan genel bir problem olan bu durumu çözmek de oldukça basit. Cihazınızın kullanma kılavuzunda yer alan şekilde fabrika ayarlarına geri dönüş yaparsanız sorun kökten çözülebiliyor. Samsung telefonlar için bunu gerçekleştirmek için Orta Tuş + Ses Açma Tuşu + Kilit Tuşuna basılı tutarak telefonu açarsanız ekrana kurtarma sayfası gelecektir. Buradan Factory Reset yaptığınızda cihaz ilk aldığınız günkü ayarlara geri dönecektir.

Ancak bunu yapmadan önce daha basit bir çözümü denemenizde de yarar var. Telefonunuzda takılı olan MicroSD kartı çıkartın. Eğer MicroSD kart bu probleme sebep oluyorsa – ki çoğu zaman bu yüzden oluyor- sorununuz çözülecek ve telefonunuz açılacaktır. MicroSD kartınızı daha sonra formatlamayı veya yeni bir hafıza kartı almayı düşünebilirsiniz. Kaliteli bir MicroSD kart sizi bu tür problemlerden koruyacaktır. Bu yüzden SanDisk, Samsung, Kingston gibi markaların Class10 kartlarını almayı düşünebilirsiniz.

 1. şükrü diyor ki:

  arkadaşlar benim telefon Galaxy S4 açılıyor Galaxy S4 samsung yazıp kapanıyor bunu sürekli tekrarlıyor hiçbir işlem gerçekleştiremiyorum Orta Tuş + Ses Açma Tuşu + Kilit tuşunuda kulanamıyorum herhangibi işlem gerçekleşmiyor telefon kitlenmiş bataryayı taktığım anda açılıp kapanıyor söylediğim gibi oluyo ne yapabilirim servise götürmek haricinde benim yapabileceğim bi işlem olabilirmi

  • Batuhan diyor ki:

   şükrü bey benimde telefonum öyle oluyordu. sonra herhangi bir telefoncuya verdim. telefon çökmüş dediler ve formatladılar bilgisayar yardımıyla. bunun nedeni ise bataryanın eskimesindenmiş. acil batarya alman lazım

 2. Serkan diyor ki:

  Arkadaşlar aynı sorun bende de oldu, tornavidayla açama kapama düğmesine bir kaç defa vurdum düzeldi, takılı kalıyor cins telefon, biraz ezildi ama olsun duvara atacaktım az daha…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir