Windows 9 gelecek yıl duyurulabilir!

Microsoft’un planlarında yer alan yeni işletim sistemi Windows 9 için son günlerde bazı iddialar teknoloji dünyasında dolaşıyor. Windows 9’un genel önizleme sürümüne yakında belki de sahip olabileceğiz. Kod adı Treshold olan yeni işletim sistemi için Paul Thurrott 2015’in Nisan ayını işaret etmişti. Ancak şimdi de twitter hesabından Şubat veya Mart ayında bir önizleme versiyonunun dağıtımının yapılabileceğini söyledi.

Daha önce aynı hesaptan Windows 8 ve bir çok windows güncellemesine dair paylaşımlarda bulunulmuş ve bunların tümü gerçekleşmişti. Dolayısıyla microsoft’a yakın olan bu ismin söylediklerine kulak vermekte de fayda var. Henüz Windows 9’un ne tür yeniliklere sahip olacağı belirsiz. Hali hazırda Windows 8 başarılı bir şekilde ilerliyor ve günümüzün ihtiyacından fazlasını karşılayabilecek özelliklere sahip. Microsoft ufak çaplı güncellemeler yaparak Windows 8 sürümünü geliştirmeye devam edecek. Windows 9 için ise daha büyük adımlar atılması planlanıyor.

Şu an da Microsoft gündeminde yeni bir Windows 8 güncellemesi var. Başlat menüsünü tekrar işletim sistemine kazandırmak isteyen yazılım devi, bu konuda kullanıcılardan gelen tüm önerileri özenle dinliyor ve bu konu üzerinde çalışıyor. Henüz yeni işletim sisteminin yol haritasını belirlemek için erken de olsa, gelecek için çalışmalar şimdiden başlamış durumda.

Windows 9 gelecek yıl duyurulabilir!” te bir düşünce

  1. Halktan Biri diyor ki:

    Dikkat: “Henüz yayınlanmamış olmasına rağmen internette Windows 9 adı altında yayınlanan dosyalar tehlike saçıyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir