iPhone 6 Çıkış Tarihi Konuşuluyor

Herkesin nasıl olacağına ve ne zaman çıkacağına dair büyük merak duyduğu Apple iPhone 6 telefonu hakkında tahmin edilen tarihlerden biraz daha erken tanıtılabileceği teknoloji dünyasında konuşulmaya başlandı. Genellikle Eylül, Ekim veya Kasım aylarında tanıtımı yapılan iPhone serisi akıllı telefonlar, bu yıl farklı bir strateji izlenerek daha erken tanıtılabilir, yani bu yaz belki iPhone 6’yı görebiliriz.

Neredeyse herkes tarafından kesin gözüyle bakılan şey ise iPhone 6’nın 4.7 inç büyüklüğündeki ekrana sahip olacağı ve kasa incelmesi yönünde büyük değişikliklere girilecek olması; ancak eğer Apple iki farklı telefon piyasaya sürecekse, belki de iki farklı lansman düzenleyip farklı zamanlarda bu ürünleri tanıtmak istiyor da olabilir. Zira bir büyük ekranlı bir de küçük ekranlı olan iPhone modelinin gelmesi de tahminler arasında.

Ortaya çıkan sızıntı iPhone 6 fotoğrafları da bunda etkilimidir bilinmez, ancak eğer sızan fotoğraflar gerçekten iPhone 6’ya aitse bu durumda Apple bu işi biraz aceleye de almak isteyebilir. Şu an kullanıcıların en büyük isteği daha yüksek ekran çözünürlüğü ancak geriye doğru uyumlu olan bir telefon. Çünkü iPhone 4’ten iPhone 5’e geçiş sürecinde ekran boyutları yüzünden bir çok uygulama kullanıcısı ve geliştiricisi bu durumdan etkilenmiş ve AppStore neredeyse ekran boyutları açısından ikiye bölünmüştü.

iPhone 6 Çıkış Tarihi Konuşuluyor” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir