Meta Slider Eklentisi

Bu yazımda da sizlere WordPress eklentilerinden bir slayt eklentisini anlatacağım. WordPress’in en popüler slayt eklentisi olan Meta Slider, emsallerine göre oldukça hızlı ve kullanımı kolay bir eklentidir. Toplam da dört farklı slayt çeşidi( Flex Slider, Nivo Slider, Coin, Slider, Responsive Slider) sunan eklentinin yönetim paneli ise bir sayfa üzerinden kontrol edilebiliyor. Flex Slider özelliği ile geçiş aralarına iki farklı efekt koyulmasına imkan tanıyor. Nivo Slider da ise, 16 geçiş efekti sunarken 4 farklı slayt teması sunuyor. Responsive Slider ise, adından da anlaşılacağı gibi responsiv bir yapıya sahip slayt oluşturmamıza imkan tanıyor. Coin Slider, dört farklı geçiş efekti sunarak daha basit bir yönetimi olan slayt imkanı tanıyor.

Meta Slider’ın detaylı özelliklerine bakacak olursak, oldukça basit ve kullanımı kolay bir arayüzü olduğunu görmekteyiz. Hem bireysel kullanıcıların ve hem de kurumsal kullanıcıların yararlanabileceği kadar sade bir yapısı bulunmakta. Saniyeye duyarlı slayt oluşturma imkanı ve SEO’ya uygun slayt tasarımı bulunuyor. Oluşturduğumuz slaytlara istediğimiz gibi başlık, link, alt metin gibi fonksiyonlar ekleyebiliyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz slaytları yayına almadan önce ön izleme modu ile görüntüleyebiliyoruz.

Eklentinin özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Slyata ayrıca qtranslate, polygang, wpml gibi çeviri eklentileri de eklenebiliyor. Dilerseniz eklentinin pro versiyonunu satın alabiliyorsunuz. Aldığınız takdirde Youtube ve Vimeo videoları ekleyebiliyorsunuz. HTML slaytlar düzenleyebiliyorsunuz. Açıkçası ben pek önermiyorum pro versiyonunu. Bir çok kullanıcıya normal sürüm kesinlik ile yetecektir. Eklentinin bir handikapı ise, Türkçe dil desteğinin olmayışı. Bu yazımda sizlere Meta Slider eklentisini anlatmaya çalıştım. Özetlemek gerekirse, oldukça fonksiyonel, basit, ve oldukça kullanışlı bir yapısı bulunuyor. Eğer WordPress’e yeni başladıysanız kullanmaktan zevk alacağınız bir eklenti olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir