Galaxy S4’e Nasıl Format Atılır?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte telefon kullanımının da arttığını görmekteyiz. Telefon firmalarının rekabetlerinin kızışmasıyla imkanları zorlayan telefon modelleri ile karşılaşmaktayız. Bu modellerden birisi de Samsung Galaxy S4 olmaktadır. Henüz S5 modelinin çıkmadığı bu zamanlarda, popüleritesi çok fazla olan Galaxy S4, kullanıcıların gözdesi konumundadır.

Galaxy S4 modelinin kullanımının artması sonucu birçok konuda soruların arttığını görmekteyiz. Bu soruların başında tanıttığımız modelin formatının nasıl gerçekleştiği konusu gelmektedir. Bu sorunun sebeplerinden bazıları şunlardır:

  • Telefonunuzun kullandıkça yavaşlama sorunlarının artması,
  • Sık sık uygulamalarınızda hatalar almanız,
  • İşletim sisteminde yaşanılan teknik sorunlar…

Bu sorunların önüne geçilebilmesi için yapılan formatın aşamalarına bakacak olursak, öncelikle telefonumuzu açarak menüye giriyoruz. Daha sonra ayarlar ve sırasıyla gizlilik, fabrika ayarlarını sıfırlama seçeneklerine tıklıyoruz. Telefonumuzun fabrika ayarlarına döndürülme işlemi tamamlanmıştır. Şimdi, telefonumuzun arama kısmına gelerek *2767*3855# tuş kombinasyonunu yazıyoruz ve arama tuşuna tıklıyoruz. Telefonumuz kendiliğinden açılıp kapanacaktır.

Aşağıda belirttiğimiz görselden yola çıkarak, telefonumuz kapalı iken Ana Menü ve Açma Kapama tuşlarına aynı anda basın. Bu işlemi uyguladıktan sonra karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekran üzerinde “Wipe Data” yazan seçeneğe tıklıyoruz. Son olarak sırasıyla factory reset ve reboot now seçeneklerini kullanarak format işlemimize başlıyoruz. Formatlama işlemimiz için biraz bekledikten sonra sorunsuz, sıfırlanmış bir telefon ile karşı karşıya olacaksınız. Yaşadığınız sorunlar da büyük ölçüde çözüme kavuşacaktır.

Galaxy S4’e Nasıl Format Atılır?” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir