Balın Saçınıza Faydaları

Doğanın mucizesi olan bal, sağlıya faydalı olduğu gibi, içerdiği doğal nemlendiriciler sayesinde, cildimize ve saçlara da sağlık veren, tahriş olmuş saç derisini onaran aynı zamanda saç köklerini besleyen bir maddedir. Bal ile beslenen ve neme doyan saç derisi ile saç, kırılmalara ve yıpranmalara karşı dayanıklılık kazanır. Evde kendinizin hazırlayabileceği ballı saç maskeleri ile kırılan saç tellerinizin onarılmasına, saç derinizin rahatlamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Bal saçlar için faydalı mıdır diye düşünmüşüzdür. Saçları parlak göstermesi, balın en önemli özelliklerinden biridir. Mat bir saç görünümüne sahipseniz, her saç bakımında saç maskenizin içine bir kaşık bal ilave etmelisiniz. Saçları besleyen ve güçlendiren bal, aynı zamanda saçınızın yıpranmasına ve kopmasına da engel olacaktır. Bal sayesinde beslenen saçlarınız, kolayca kırılmayacak, saçlarınız daha parlak, hacimli ve ışıltılı görünecektir. Kuru saç derisine bağlı olarak oluşan kepek, ballı maskelerle nem kazanacak, nemlenmiş saç deriniz kepek oluşumunu da engelleyecektir. Saçlarınızın ve saç derinizin yeteri kadar beslenmemesi, saçlarınızın hızlı uzamasına ve kuru kalmasına da sebep vermektedir. Yine içine bal koyarak yapacağınız saç bakım maskeleri ile bu sorunlardan kurtulabilir, saç derinizin beslenmesini ve buna bağlı olarak saçınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, kabarmasından ve elektriklenmesinden şikâyetçiyseniz, yapacağınız maskeleri ile bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Saçlarınızı sakinleştirecek ve kolay şekil almasına yardım edecek olan bal, Yıpranmış saçlarınızın eski haline dönmesini kolaylaştıracak ve saçlarınızın dökülmesini de engelleme özelliğine de sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir