Windows XP için Sürpriz Güncelleme

Microsoft’un efsane işletim sistemi olan Windows XP için yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme herkes için sürpriz oldu, çünkü geçtiğimiz ay microsoft büyük duyurularla bu işletim sistemine artık destek verilmeyeceğini ve desteğin biteceğini açıklamıştı. Nitekim geçtiğimiz ay öyle de oldu ve 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren bütün destek kesildi. Yalnızca bankaların yararlanabileceği bir destek sağlanacaktı. Ta ki geçtiğimiz gün ortaya çıkan Internet Explorer’ı ilgilendiren güvenlik açığı tehdit olana kadar. Microsoft bu güvenlik açığı varken desteğini kesse dahi bir çok insanı riske atmamak adına bir güncelleme yayınladı ve Windows Update sisteminden bunu herkese gönderdi.

Bu sürpriz güncelleme ile microsoft hala güvenliği önemsediğini ve desteği kesse dahi kullanıcılarını riske atmayacağını kanıtlamış oldu. Tabi bu durumun bir de başka boyutu var. Eğer hala Internet Explorer 6 kullanan bir kişi varsa, muhtemelen Windows güncelleştirmelerine bu kişi bakmıyordur bile. Dolayısıyla kimlerin nasıl yararlanacağı bilinmez.

Yayınlanan güncellemenin kodu “KB2929437”, siz de eğer hala XP kullanıyorsanız bu güncelleştirmeyi kurarak bilgisayarınızı güvende tutabilirsiniz.

Windows XP için Sürpriz Güncelleme” te bir düşünce

  1. Erdem Gülerinanır diyor ki:

    Masaüstü bilgisayarımda 12 yıldır XP kullanan ben an itibariyle windows 8 e geçmiş bulunmaktayim w8 Windows

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir