Call of Duty: Advanced Warfare Geliyor!

Call of Duty serisinin yeni üyesi Call of Duty: Advanced Warfare resmi kaynaklardan duyuruldu ve oyuna dair bir fragman youtube üzerinden yayınlandı. Sledgehammer’ın geliştiriciliğinde yapılan ve yeni nesil grafiklerin kullandıldığı son Call of Duty oyunu Advanced Warfare’de bir de sürpriz yer alıyor. Ünlü oyuncu Kevin Spacey, bu oyunda modellenmiş ve bir karakteri canlandırıyor.

Yeni nesil oyun konsolları amaçlanarak geliştirilen bu yeni oyun, grafik performansı bakımından eski serilerden bayağı farklı olacağa benziyor. Ancak oyunun eski nesil konsollar için de sürümlerinin piyasaya çıkacağını belirtmek gerekir. Tabi yeni nesil grafiklerden eski konsollar ile yararlanmak mümkün değil. Yayınlanan fragman Xbox One’daki oynanış görüntülerine sahip.

4 Kasım 2014 tarihinde satışa çıkacak olan oyun, son zamanlarda eski grafik motoru yüzünden çok eleştirilmişti ve grafik kalitesinin günümüz standartlarını yakalayamamasından dolayı büyük bir kitleyi kaybetmek üzereydi. Bu son oyun ile birlikte bu oyuncuları kazanma niyetinde olan CoD serisi, oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey’i de oyuna dahil ederek bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kevin Spacey, oyun içerisinde şirketi yöneten bir karakter olacak ve bu senaryo aslında bize bir çok bilim-kurgu filmlerindeki dünyayı yöneten şirketler fikrinden tanıdık geliyor. Kısacası askerler, kayıp uçaklar ve bilim kurgu silahlar tüm CoD oyuncularını bekliyor olacak.

  1. Yılmaz Gök diyor ki:

    Call of Duty’de faşistlere karşı savaştık, şimdi de warcraftta ölümsüzlerin ölümü olmaya gidiyorum!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir