Skype’da Video Konferans Artık Ücretsiz!

Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınan Skype, artık video konferans özelliğini ücretsiz olarak sunmaya başlıyor. Daha önce bu hizmetten yararlanmak için premium üyelik sahibi olmanız gerekiyordu ve dolayısıyla grup konuşmalarında belli bir ücret ödemeniz gerekiyordu. Aylık 20 TL ödenerek alınan bu hizmet, artık ücretsiz olarak sunulacak.

Bunda en çok Google Hangouts yazılımının ücretsiz olarak konferans sunması ve bu amaçla kullanımının son dönemde çok yaygınlaşmış olmasının payı var. Hali hazırda ücretsiz bir versiyonu Google tarafından sunulurken, kimsenin Skype’ın ücretli olan bu video konferans özelliğini satın almak istememesi, herhalde Microsoft’un aklını başına getirmiş olacakki bu hamleyi attılar. Bu da bize rekabetin aslında biz kullanıcılar için ne kadar iyi olduğunu açıkça gösteriyor. Skype video konferansı masaüstü ve mac kullanıcılarının yanı sıra XBOX One kullanıcılarının da ücretsiz sahip olacağı bir özellik haline geliyor.

Skype kendi video konferanslarında en fazla 10 kişinin aynı anda konuşabilmesine olanak tanıyor. Ancak bu kadar kişinin aynı anda bağlanması ses ve görüntü kalitesinde ciddi bozulmalar meydana getirebildiğinden, tavsiye edilen kişi sayısı şu an 5 kişi. Bakalım Google Hangouts kullanıcıları artık Skype’a geçiş yapacaklar mı? Bunu hepimiz göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir