2014 Model Macbook Air Satışa Sunuldu!

Ultra ince ve hızlı bir dizüstü bilgisayar isteyenlerin tercih ettiği Macbook Air serisinin yeni üyeleri bugün itibariyle satışa çıktı. 11 ve 13 inç boyutlarına sahip olan yeni Macbook Air bilgisayarlar, daha hızlı işlemci gücü ve bellek sunuyor. Amerikan teknoloji devi bu hamlesiyle birlikte 2014 yılının ilk lansmalarına başlamış oldu. Apple Online Mağazasına girerek internet üzerinden şu an bu dizüstü bilgisayarları sipariş vermek mümkün.

Yeni Macbook Air bilgisayarlar indirim ile birlikte geldi. Haswell mimarisine sahip olan bilgisayar, 4GB ram ve 128GB’lık SSD seçenekleriyle başlıyor ve isteğe göre arttırılabiliyor. Kullanılan ekran kartı ise Intel HD5000. Yaklaşık 410 TL fiyat farkı ödeyerek işlemciyi Intel i7 serisine upgrade etmek mümkün. 8GB ram için ise 265 TL gibi bir fark ödemek gerekiyor. SSD seçeneği ise biraz pahalı, 790 TL ödeyerek 512GB olan SSD harddisk modeline geçiş yapılabiliyor. Ancak hali hazırda 512GB SSD harddiskleri düşündüğümüzde, zaten pahalı olan bu sektöre göre biraz daha uygun olduğu söylenebilir. Nitekim kullanılan harddisk Pci-e SSD oluyor.

İşlemcinin yenilendiği bu yeni serilerde 150-200TL gibi indirim sunuluyor. İndirimler her modelde farklı olurken, geçtiğimiz ay 2600 TL’ye satılan Macbook Air, bu yeni güncellenmiş haliyle artık 2500 TL’ye mağazalardaki yerini almış bulunuyor. Dolayısıyla yeni alacaklar için iyi bir fırsat olsa da, geçen ay bu ürünü almış olanlar bu duruma biraz üzülecekler. Ancak Apple’ın yıllardan beri süregelen satış politikası bu şekilde oluyor. Bu lansmandan sonra ortaya atılan söylentilere göre Apple’ın son bir ay içerisinde alınan eski nesil Macbook Air’ler için fatura ibraz edildiği takdirde değişim yapılabilecek bir değişim programı uygulaması bekleniyor. Ancak bunun ne derece doğru kaynaklardan alınmış bir bilgi olduğu tartışılır. Zira bu şekilde bir değişim programı daha önce üçüncü nesil iPad için olsa da, bir bilgisayar için olmamıştı.

macbook-air-11

macbook-air-13

2014 Model Macbook Air Satışa Sunuldu!” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir