Nike FuelBand Projesini İptal Etti

Dünya lideri spor markası Nike, spor etkinlikleri içerisinde kullanılabilecek, giyilebilir aygıt üretimi yapan FuelBand isimli alt markasını iptal ettiğini resmi web sayfasından duyurdu. Nike CEO’su Mark Parker yaptığı açıklamada FuelBand’in hardware bölümünün artık devam etmeyeceğini, ancak bu teknolojiye ait uygulamaların geliştirilmesi için çalışmalara verecekleri desteğin devam edeceğini söyledi. Apple ile bir süredir bu teknoloji için ortak çalışan Nike, belki de bu aralar hakkında bir çok söylenti duyduğumuz iWatch isimli yeni nesil akıllı saat projesine katılmayı düşünüyordur.

Nike’ın verdiği bu karar ile birlikte bu projede çalışan 55 kişi de işten ayrılmak zorunda kaldı. Ancak bu kişiler Google ve Microsoft gibi dünya devlerinin takibinde ve kendi kariyerlerine bu şirketlerden birinde devam edecekleri kesin. Bu hamleye karşılık, Adidas ve Puma gibi şirketlerin giyilebilir teknoloji konusundaki çalışmalara ne kadar ağırlık verecekleri merak konusu.

Son zamanlarda giyilebilir cihazların yaygınlaşmasına dair büyük bir beklenti var. Yeni akıllı telefonların tümü bunun üzerine yoğunlaşmış ve çeşitli sağlık uygulamaları artık yavaş yavaş her telefonun içerisinde kendine yer bulmaya başlamışken, Nike’ın 2012 yılından beri süregelen bu teknolojiden geri çekilmesi insanları düşündürüyor. FuelBand adıyla çıkan bileklik bir çok kez sahip olduğu teknik sorunlar nedeniyle eleştiriliyordu. Buna rağmen Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ilgi yoğundu. Önümüzdeki dönemin bu giyilebilir teknoloji konusunda ne getireceğini hepberaber göreceğiz.

Nike FuelBand Projesini İptal Etti” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir