iPhone 5 için Bozuk Kilit Tuşu Uyarısı

Dünya teknoloji devi Apple, bir önceki nesil iPhone 5 telefonlarında kronik bir problem olduğunu kabul etti. iPhone 5 telefonların üst kısmında bulunan kilit tuşu problemi, bir çok kullanıcı tarafından gerek Apple forumlarında gerekse çeşitli donanım sitelerinde şikayet ediliyordu. Telefonu uyutup, uyandırmaya yarayan bu işlevli tuş, bugün Apple tarafından da fabrikasyon hatası olarak benimsendi ve bu konuda bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre Apple, 2013 yılının Mart ayına kadar süregelen zaman diliminde üretilmiş olan iPhone 5 telefonlar için birebir değişim programı olacak. Eğer sizin de iPhone 5 telefonunuz varsa ve kilit tuşu bozulduysa bu değişim programına dahil olarak ücretsiz kilit tuşu değişimi elde edebilirsiniz. Türkiye’de bu değişim programı 2 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve bu probleme sahip olan telefonları kullanıcılar İstanbul’da yeni açılan Zorlu Center içerisindeki Apple Store’a veya yetkili Apple servislerine iPhone 5 telefonlarını götürebilecekler.

Programa başvurmak için şu linki takip edebilirsiniz: https://ssl.apple.com/tr/support/iphone5-sleepwakebutton/

Bazı haber kaynakları bu değişim programını telefonun tamamen değişeceği olarak yansıtmış ancak bu bilgi gerçek değil. Telefonunuzun seri numarasını girerek yukarıdaki linkte bu değişim programına dahil olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir