Android Uygulamaları Nasıl Satın Alınır?

Gün geçtikçe telefonlarımız özellikle Android ve iOS işletim sistemine doğru kaymaktadır. Windows’un kendi işletim sistemi de yarışa katılsa da henüz beklenen potansiyele ulaşmamıştır. iOS ise, sadece Apple ürünlerinde yer aldığı için, günümüzde popüler mobil işletim sistemi Android olmaktadır. Listenin üst sıralarında yer alan Google’ın ürünü olan Android, uygulamaları bakımından da kullanıcılardan tam not almayı başarmaktadır.

Şu an için milyonlara ulaşan uygulama sayısı ile, telefon kullanıcılarına en uygun uygulamayı sunan sistem, her geçen gün bu sayıyı arttırmaktadır. Ücretli veya ücretsiz şekilde ulaşabileceğiniz akıllı telefon uygulamaları için ücretli uygulamaları ne şekilde alabileceğiniz konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdi sizlere, Google Play Store üzerinden Android uygulamalarını nasıl satın alabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle, ücretli olarak dağıtılan seçtiğiniz uygulamayı indirebilmek için öncelikle Google Wallet üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Google Wallet üyeliğinizi aldıktan sonra indirmek istediğiniz uygulamaya Google Play Store üzerinden ulaşın. Ücretsiz uygulamalarda “İndir” seçeneğinin yerine burada uygulamanın ücretinin yazdığı bir buton yer almaktadır. O butona tıklayarak karşınıza gelen ekranda “Kabul et ve Satın al” butonuna tıklayın. Saniyeler içinde öncelikle ödemeniz onaylanmakta, ardından indirme işlemi başlamaktadır.
Yukarıda anlattığımız şekilde Google Wallet hesabınızı kullanarak uygulama satın alabilirsiniz. Google Play Store üzerinden henüz başka bir satın alma işlemi gerçekleştirememektesiniz. Ayrıca satın aldığınız uygulamayı iade etme koşulları dahilinde geri iade edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir