Google Play: Geçmişte Yüklenen Uygulamaları Silmek

Akıllı telefonlar arasında ilk sıralara yerleşen işletim sistemi hiç kuşkusuz Android’tir. Birçok telefon markasının modelinin işletim sistemi olarak karşımıza çıkan Android, Google tarafından piyasaya sürülmektedir. Her geçen gün kendini daha da geliştiren, güncellemeleri ile bir adım önde olmayı başaran sistem için kullanıcıların bazı sorunları olmaktadır.

Android işletim sistemi için sık sık karşımıza gelen sorunlardan birisi de market olarak karşımıza çıkan Google Play Store olmaktadır. Bazı işlemlerin nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcılar, bu konularda zorluk çekmektedirler. Bu başlığımızda sizlere, Google Play Store’da kullanıcı bilgilerinizle daha önce yüklenen uygulamaları nasıl silebileceğinizi anlatacağız. Bu işlem aslında çok basit olmasına rağmen, kullanıcıların çoğu sıkıntı yaşamaktadır.

Telefonunuzu karşınıza aldıktan sonra ilk olarak ana menüden Google Play Store uygulamasına girin. Burada yer alan menüde “Uygulamalarım” seçeneğine tıklayın ve ardından “Benim Uygulamalarım” kısmına ulaşın. Karşınıza şu an yüklü olan veya daha önce yükleyip de sildiğiniz uygulamaların listesi gelecektir. Listede eski uygulamalarınızın yer almamasını istiyorsanız listede sağ tarafta yer alan “Ücretsiz” yazısının üstündeki küçük icona tıklayın. Son olarak yine sağ üstte yer alan “Remove” seçeneğine tıklayarak uygulamayı listenizden çıkarın. Ayrıca belirttiğimiz yöntemde toplu şekilde silme işlemi yapabilmeniz de mümkündür. Google Play Store üzerinde geçmişte yüklediğiniz uygulamaları silme işleminiz tamamlanmıştır. Dilediğiniz zaman bu şekilde yaparak listenizi temiz tutabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir