Galaxy Note 3’e Nasıl Root Atılır?

Yeni nesil Samsung Galaxy Note 3, ilk çıktığı günden itibaren ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Büyüklüğü, performansı ve tasarımıyla tam not almayı başaran model için root atmak oldukça zorlu hale geldi. İşlem kolay olsa da aslında zor olan kısım ürünün garanti kapsamından çıkıp çıkmayacağı mevzusu oldu. Çünkü Note 3 ile beraber Samsung Knox adlı koruma yazılımını devreye soktu. Bu yazımızda sizlere Root atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. N9000 ve N9005 serisi telefonlarda bu uygulama çalışmaktadır.

Galaxy Note 3 için Root atmak istiyorsanız öncelikle bilgisayarınız ile telefonunuzu USB kablosu yardımıyla bağlamanız gerekmektedir. Ayrıca bilgisayarınızda telefonun sürücülerinin yüklendiğinden de emin olmalısınız. Eğer Galaxy Note 3 sürücüleri yüklü değil ise Samsung Kies yazılımını bilgisayarınıza Samsung’un web sitesinden yükleyin. Telefonunuzun şarjının en azından %50 olduğuna emin olun, böylece yarıda kalma gibi olağanüstü durumlarla karşılaşırsanız telefonunuzu sağlama almış olursunuz.

Bağlantı işlemini tamamladıktan sonra ODIN 3.09 uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Yazının sonundaki linklerden bu  uygulamayı indirebilirsiniz. İşlemden sonra telefon modelinize uygun AutoRoot yazılımını indirmeniz gerekmektedir. ODIN 3.09 ve AutoRoot yazılımlarını yükledikten sonra sıkıştırılmış klasörü bir dosyaya açın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu açarak ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklerine, ardından USB Hata Ayıklama kısmına gelerek bu kısma tik atınız.

Telefonunuzu tamamen kapatın ve cihazınız kapalı iken Güç düğmesi, Ana sayfa düğmesi ile birlikte alt ses düğmesine aynı anda basın. Basma işlemini en az 5 saniye yapmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza bir yükleme uyarısı gelecektir. Üst ses düğmesine basarak ilerleyebilirsiniz. İşlem gerçekleştikten sonra bilgisayara tekrardan USB ile telefonunuzu bağlayın. Son olarak ODIN v3.09 uygulamasını çalıştırın. Açılan ekranda “AP” düğmesine basarak sonunda .tar.md5 yazan dosyayı işaretleyin. Start tuşuna bastıktan sonra işlemin bitmesini bekleyin. Yükleme bittikten sonra telefonunuz tekrardan kapanıp açılacaktır ve menünüze SuperSU isminde bir uygulama yüklenmiş olacaktır. Bu uygulamayı çalıştırın. Galaxy Note 3 root atma işleminiz tamamlanmıştır.

SuperSU uygulaması root hakları lazım olduğunda sizi uyaracaktır. Eğer bilmediğiniz bir yazılım sizden bu root haklarına erişim isterse izin vermemeniz yararınıza olacaktır.

Odin 3.09 İndir
N9005 modeli için root dosyası indirmek için tıklayın!
N9000 modeli için root dosyası indirmek için tıklayın!

Galaxy Note 3’e Nasıl Root Atılır?” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir