Android Telefonlarda VPN Nasıl Kullanılır?

Son günlerde gündemden düşmeyen haberler Türkiye başta olmak üzere birçok devleti şaşırtmayı başardı. Alınan kararlar neticesinde Twitter, ardından da Youtube’a giriş yasaklandı. Türkiye IP’leri üzerinden bu iki siteye giriş mümkün değildir. Bilgisayarınızda DNS ayarlarını değiştirerek veya başka sistemler ile bu iki siteye girebilirsiniz. Fakat telefonlarınız için daha farklı uygulamalar yapmak zorundasınız.

Android cihazlarınız için yasaklı sitelere girmek VPN servisleri ile mümkün. Birkaç gündür artan VPN servisleri arasında ise en güvenilir ve en iyi sonucu veren uygulama TunnelBear’dır. Ücretsiz bir android uygulaması olan TunnelBear, normalde veri akışını 500 mb ile sınırlandırmaktadır. Fakat Türkiye’de son günlerde yaşanılan olaylardan dolayı bu sınırı kaldırdığını görmekteyiz. Sorunsuz bir şekilde giriş yapabilmenizi mümkün kılan uygulamanın kurulumu da oldukça basittir.

Uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. 14 mblık ufak boyutuyla markette yer alan uygulamayı indirdikten sonra, sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Aşağıda yer alan görsellerde ne şekilde kayıt olabileceğiniz anlatılmaktadır. Görselleri inceleyerek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra e-mail hesabınızdan kaydınızı onaylamanız gerekmektedir. Onaylama bölümünü de hallettikten sonra VPN’yi aktifleştirmeye gelebiliriz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekrana iki adet seçenek gelecektir. “On” ve “Off” seçeneklerinden birini seçerek uygulamayı aktifleştirebilir veya pasifleştirebilirsiniz. Sağ tarafta yer alan ülke seçimi ile de Japonya, Amerika, Fransa gibi ülkelerin IP’lerinden internete giriş yapabilirsiniz. Bu sayede yasaklı sitelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

tunnelbear tunnelbear1 tunnelbear3 tunnelbear4

Android Telefonlarda VPN Nasıl Kullanılır?” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir