Corsair Carbide 400R Kasa İncelemesi

Corsair son dönemde yaptığı güzel tasarımlı ve yüksek performanslı kasalarıyla göz dolduruyor. Carbide 400R modeli ile her kesime hitap eden bilgisayar kasası hakkında size kısa bir inceleme sunacağız. Bu kasa midtower olup, çelik ve plastik karışımı malzemeden üretilmiş. 4 adet 5.25″ yuva, 6 adet 3.5″ harddisk yuvası, 6 adet de 2.5″ harddisk yuvası kasanın içerisinde bulunuyor. Dolayısıyla harddisk yerleşimleri için yeterli sayılabilecek bir alanı size sağlıyor. Soğutma olarak ön panelde 2 adet 12cm beyaz led ışıklı fan bulunuyor. PCI genişletme yuvaları ise tam 8 adet bulunuyor.

Kasanın içine koyacağınız ekran kartı için endişelenmeye gerek kalmıyor. Zira 316mm’ye kadar uzunluk desteği veriyor. Bu da bir çok ekran kartı için günümüzde yeterli bir uzunluk olacaktır. Kasanın ön panelinde 2 adet USB 3.0 giriş bulunuyor. Bunun yanı sıra firewire desteği ve kulaklık/mikrofon girişleri ön panelde hazır olarak konumlandırılmış. Kasayı satın aldığınızda kutu içerisinden USB 3.0’dan USB 2.0’a çevirici bir aparat bulunuyor. Vidalar ve kullanım kılavuzu da elbette kasanın yanında düzenli bir şekilde geliyor.

Ayrıca kasanın fan vidalama bölgeleri hem titreşimi engellemesi için hem de metal aksam zarar görmesin diye contalarla desteklenmiş. Ön kısımda HDD yuvalarına üfleyen 2 adet 12cm fan konumlandırılmış. Psu ve Alt kısımdaki fan yuvalarının altına kadar uzayan filtre rahatlıkla yerinden çıkartılıp takılabiliyor. Tamamen plastik üründen yapılmış olması sayesinde rahatça yıkanıp tekrar yerine takılabiliyor.

Corsair Carbide 400R kasasının içi bir midtower kasaya göre bir hayli geniş, kablo yönlendirme yuvaları kauçuk koruyucular ile kapatılmış. Montaj sırasında en ufak bir sıkıntı yaşanmıyor, kablo yönetimi son derece gelişmiş ve kullanışlı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir