iOS 8 Ekran Görüntüleri

Geçtiğimiz haftalarda güncelleme alan iOS işletim sistemiyle birlikte hakkında çok konuşulmaya başlanan halkanın yeni serisi iOS 8 hakkında birçok söylenti var. Bunlardan şüphesiz en önemlisi de Çin sosyal ağı olan Weibo’da yayınlandı. Apple, yeni sürümlerde harita ile ilgili güncellemeleri yapmak ve haritayı geliştirmek istiyor. iOS 7 ile birlikte Google Maps’i varsayılan uygulamalar arasından çıkartan Apple, bu hareketiyle bir çok kişiden tepki almıştı. Zira Apple’ın harita uygulaması Google Maps kadar işlevli ve stabil çalışmıyordu. Bazı adres problemleri mevcuttu. Dolayısıyla yeni sürümde bu tür problem yaşamak istemiyorlar ve bu konunun üzerine bir hayli gidiyorlar.

Yeni çıkan ekran görüntülerine göre iOS 8 ile birlikte yeni uygulamalar da hayatımıza girecek. Bunlardan en belirgin olanı Healthbook isimli sağlık uygulaması olacak. Zira adını daha önce duymuştuk. Bunun yanı sıra ise TextEdit isimli yazı editörü ve OSX işletim sistemi için önizleme uygulaması bulunuyor. Alınan bilgilere göre Önizleme ve TextEdit uygulamaları iphone üzerinde çok daha değişik olacak. Bu uygulamalar ile OSX işletim sistemine sahip Mac bilgisayarlardaki dosyalara ve iCloud üzerinde depolanan içeriklere erişilebilecek.

iOS 7 ile beraber düz ikon tasarımına geçiş yapan Apple’ın bu konuda bir değişikliğe gideceğini zannetmiyoruz. Çünkü yeni ikonlar hem beğenildi, hem de henüz değiştirilmesi için çok erken. Yeni telefon modelleriyle istedikleri ivmeyi dünya çapında yakalayamayan ve Samsung’a karşı kan kaybetmeye devam eden Apple’ın bunun önüne geçebilmek için güçlü hamleler yapması bekleniyor.

iOS 8 Ekran Görüntüleri” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir