Galaxy S5 Türkiye’ye Ne Zaman Gelir?

Samsung’un en son model telefonu Galaxy S5 Türkiye’ye ne zaman gelecek buna dair net bir bilgi olmasa da Nisan ayının ikinci haftası ülkemizde satışa çıkması bekleniyor. Galaxy S5 Türkiye fiyatının tahminen 2bin lira civarı olması bekleniyor. Amazon.com üzerinden İspanya’da Galaxy S5’in 16GB olan versiyonu önsiparişe sunuldu. Fiyat olarak ise 730 avro değer biçilmiş. Dolayısıyla Türkiye fiyatı da bu civarda olacaktır diye tahmin ediyoruz. Ülkemizde vergilerin de bindirdiği yük ile maalesef çoğu telefonu değerinin çok üzerinde satın almak zorunda kalıyoruz. Özellikle telefondaki taksit seçeneklerinin de kaldırılmasıyla artık pahalı telefonlar tercih edilmemeye başlandı. Bu durumu bilen Samsung belki daha ucuz bir fiyat politikası ile Türkiye piyasasına girebilir. Ancak bunu henüz herhangi bir telefon üreticisinin Türkiye’de gerçekleştirdiğini söylemek zor. Zira şu an Note 3, iPhone 5S gibi bir çok üst düzey telefon taksit öncesi dönem ile aynı fiyata satılıyor.

Galaxy S5’ten herkesin çok büyük beklentileri vardı ancak açıklanan özellikler kimseyi tatmin etmemiş olarak gözüküyor. Bunun sebebi belki de aşırı yüksek beklentiydi diyebiliriz. Çünkü insan aklı her zaman daha iyisini, daha güçlüsünü hayal ediyor. Bu yüzden teknolojiye doymuyoruz ve hep daha iyisini arzuluyoruz. Bu bir anlamda üretkenlik açısından iyi olsa da, tüketim açısından özellikle ülkemizin içinde bulunduğu duruma bakarsak kötü bir durum. Tüketim çılgınlığı tüm dünyada başını almış giderken, henüz geçen yıl S4 kullanan veya iPhone 5 kullanan kişiler, bugün S5 veya iPhone 5S almayı istiyorlar. Hal böyleyken insanlar yüksek beklenti içerisine giriyor. Ancak geçen yılki telefon modeli ile bu yılki telefon modelleri arasında beklenildiği gibi çok büyük farklar olmaması bu tür tüketici kesiminde rahatsızlık yaratıyor.

galaxy s5 ne zaman gelir

Galaxy S5 Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Şüphesiz ki Galaxy S5 Türkiye’ye geldiğinde piyasadaki en güçlü 3 telefondan birisi olmayı başaracak. Bizler de kullanmak, deneme fırsatı bulmak için sabırsızlanıyoruz. Samsung Galaxy S5’in tam olarak ne zaman Türkiye’ye geleceğine ve satışa sunulacağına dair net bir açıklama henüz gelmedi. Ama önceki tecrübelerimize dayanarak Nisan’ın ikinci haftasını tarih olarak göstermek yanlış olmayacaktır. Bu konuda yapılacak açıklamalar olursa kilobayt.net forumlarında ve sitemizde size ilan edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir