The Banner Saga İncelemesi (PC)

The Banner Saga oyunu, gerek görsel grafikleri gerekse de içerisinde ki sözleri ile çok dikkat çeken bir oyun. Nitekim oyuna giriş yapmanız ile birlikte “Tanrılar öldü. Sorun olan bu değil. Sorun, herkesin bunu bilmesi.” Şeklinde bir cümle sizi karşılıyor ve daha bu cümle ile etkilenmemek mümkün değil. Zira bu cümle ile her ne kadar bazıları sinirlense de olaya dini açıdan baktığı için, aslında çok gizemli ve özel bir söz olarak bizlere yansıyor. Bu cümle sizlerde farklı ve etkileyici bir durum yaratırken, oyuna giriş yapıyorsunuz, oyun başlıyor. Artık bu özel oyun ile baş başa durumdasınız ve tadını çıkarmanız lâzım. Peki, nasıl çıkaracaksınız? Oyunda neler yapılıyor? Dilerseniz detaylara geçerek genel olarak bahsedelim.

The Banner Saga Dünyasına Hazır Olun

Oyun, İskandinav Mitolojisi üzerinden esinlenerek oluşturulmuş bir hikayeye sahip. Oyunda en çok Kuzey içerisinde anlatılan efsanelerin sıklıkta olduğunu açıkça görebiliyorsunuz. Bu Kuzey efsanelerinin ise normalde ne kadar farklı ve özel olduğunu hemen herkes bilir. Peki, sizin bu hikaye ve süreç içerisinde ki yeriniz ne? Siz, genel olarak yapılan bir yolculuk içerisinde kahraman olma yolunda ilerliyorsunuz. Nitekim oyunda tüm bu efsaneler ve mitoloji ile bezenmiş düzen içerisinde hareket ediyor, belli bir süreç içerisinde ilerliyorsunuz. Bu hikaye içerisinde ise kahraman olarak hareket etmek için size verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Nitekim oyun içerisinde toplamda üç farklı bölüm bulunmakta. Oyun bu bölümler içerisinde kapsamlı bir şekilde dönmekte.

Devlerle Tanışmaya Hazır Mısın?

Bu tür efsane ve mitolojiler içerisin de en çok bilinen isimlerden biri olan Varl’lar sizin bir süre sonra tanıştığınız koca devler oluyorlar. Bu devler ile tanışmak, oyun içerisinde sizlere çok farklı bir deneyim sunuyor. Aslında bu karakterler ile tanışırken, tek bir karakter ile hareket etmiyorsunuz. Bir çok farklı karakteri oyun içerisinde ilerledikçe yönetiyorsunuz. Bu nedenle farklı bir deneyim ve süreç sürekli olarak gelişmekte. Özellikle de oyun içerisinde ki stratejik konumlara ve durumlara göre karakter değişiyor olması, sizlere duruma göre farklı karakterleri yöneterek oyun içerisinde hareket edebilme şansı sunmakta. Peki, her şey sadece karakter ve senaryo ile bitiyor mu? Tabii ki hayır.

Oyunun gerek kış mevsimi ile uygun görselleri, gerekse de kış mevsimi ile uygun olan mükemmel müzikleri, sizlere çok daha ayrı bir deneyim yaşatıyor. Bu nedenle hem görseller hem de müzik sizlere süper bir oyun deneyimi sunuyor. Üstelik bu müziklerin oyun süresince sürekli olarak senaryoya göre değişiyor olması da sizlere sıkılmadan devam etme şansı sunmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir