HP 8 Android Tablet İncelemesi

Genellikle laptop ürünlerine ve yazıcılara ağırlık veren HP, tablet piyasası için HP 8 model tableti tanıttı. Geçmişte başarılı tabletleri piyasa süremediklerini söyleyebiliriz. Adı çok fazla tablet sektöründe geçmese bile, bugün sekiz inç boyutundaki yeni Android tabletini herkese tanıttı. Ekonomik olmasıyla dikkatleri üzerine toplayan bu tablet, orta segment tabletler arasında güzel bir tasarıma sahip. Tasarım olarak iPad miniyi andırdığını söylersek bu yanlış olmaz. Tabletler hakkında pek bilgi sahibi olmayan bir kişiye bunu gösterdiğinizde belki de önden bakış ile bunun iPad mi yoksa HP 8 mi olduğunu ayırt edemeycektir. Bu aslında iyi mi kötü mü siz karar verin.

Tabletin boyutu 8 inç olarak lanse edilse de ekranın görünebilir boyutu 7.85 inç ve bu ekran 1024×768 çözünürlüğe sahip. Nitekim bu çözünürlük günümüzdeki düşük bütçeli Android tabletler için iyi olsa da, yeterli değil. İşletim sistemi olarak her ne kadar adında sekiz bulunsa da, Android 4.2 Jelly Bean ile birlikte geliyor. Tablet ve 8 rakamını bir arada gördüğümüzde ilk Windows 8 tabletler aklımıza geliyor. Ancak bu cihaz Android işletim sistemine sahip. İleriki zamanda KitKat güncellemesini alır mı bunu bilmiyoruz, ancak alırsa bu pozitif bir etki yaratacaktır.

Performans olarak ortalama bir tabletten daha fazlasını sunmuyor. 1GB bellek bulunuyor üzerinde ve dahili depoloma kapasitesi 16GB boyutunda. Cihazın microSD kart yuvası bulunduğu için kapasite bir problem olmaktan çıkıyor ve sizin takacağınız kart boyutu kadar büyüyebiliyor. HP 8 tabletin üzerindeki stereo hoparlörler piyasadaki standart tabletlerden pek de farklı değil. Sıradışı bir deneyim bekleyen kullanıcılar bu tablette bunu bulamayabilirler.

Bir tablet için belki de en önemli özellik batarya durumudur. HP’nin tanıtımda söylediğine göre cihaz 3800mAh gücüne sahip bir batarya ile birlikte geliyor ve bu batarya tableti tam 7 saat boyunca açık tutabiliyor. Ekonomik tabletler için bu iyi bir rakam. Bunun yanı sıra HP 8 tabletin ağırlığı sadece 300 gram ve hafif diyebileceğimiz bir ağırlık. HP 8 tableti aldığınızda Box.com size 25GB ücretsiz cloud depolama alanını sunuyor. Bunun yanında tablet içerisinde Skype, Kingsoft Office ve işinize yarayabilecek bazı temel uygulamalar yüklü olarak geliyor. Geçen yılki başarısız tablet üretimlerinin ardından, bakalım HP bu tablet ile bir başarı yakalayabilecek mi göreceğiz. Yurtdışında şu an 169 dolar fiyatla satılmaya başlandı. Henüz Türkiye’de satılmıyor ancak ülkemize geldiğinde fiyatı muhtemelen biraz daha tuzlu olacaktır. Bu da biraz düşündürücü. Ancak yurtdışından ucuz tablet getirtmek isteyenler bu ürünü göz önünde bulundurabilirler. Eğer bu tablete sahipseniz kilobayt.net forumlarında veya aşağıdaki yorum bölümünde bizimler görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

hp 8 tablet

HP 8 Android Tablet İncelemesi” te bir düşünce

 1. DalgalarlaSörf diyor ki:

  > cari açık 50 70 milyar dolar arası
  > enflasyon %8
  > 12 yıldır rejimi değiştirmek isteyen bb
  > başkanlık sist
  bunlar hp risk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir