South Park: The Stick of Truth İncelemesi (PS3/XBOX)

İçerik bakımından oldukça zengin olan ve zaten konusu gereği eğlenceli olduğu uzaktan dahi belli olan bir oyunu, South Park: The Stick of Truth‘u sizler için incelemeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi, South Park dizisi Trey Parker ve Matt Stone tarafından yaratılmış çok farklı bir dizidir. Her anında farklı bir espri, eleştiri vede bol miktarda küfür içeren bu animasyon dizi, South Park: The Stick of Truth ile bilgisayarlarımızda zevkli bir oyun haline geliyor.

Aslında Oyun Çok Eski

Genel olarak oyunun geçmişi 1998 yılına kadar dayanıyor. Zira bu tarihte South Park ile ilgili ilk oyun FPS tarzında o dönemin az sayıda ki bilgisayar oyuncularına sunulmuş idi. Tabii dönemine göre çok daha az imkânlar ile yapışmış bir oyundu ve hatırlayanlar bilir, pek tatmin edici değildi. Şimdi ise, aradan geçen 15-16 yıllık bir sürecin sonunda South Park dizisine yakışır bir oyun olan South Park: The Stick of Truth bizlerin karşısına çıkıyor ve tam anlamı ile isteklerimizi fazlası ile karşılıyor. Hatta o kadar çok karşılıyor ki, bir türlü bitmek dahi bilmiyor diyebiliriz. Zira, South Park: The Stick of Truth oyunu içerisinde diziye ait tam 17 sezon yer almakta. Bu 17 sezon üzerine kurgulanmış olması, bizlere çok eğlenceli ve bir o kadar da büyük bir dünya, kurgu içerisinde oynama şansı sunuyor.

south park the stick of truth

Peki, Oyunun Tam Olarak İçeriği ve Özellikleri Neler?

Oyun, 2 boyutlu grafikler kullanılarak hazırlanmış. Her ne kadar 2 boyutlu bir grafik yapısı olsa da, içeriği ve sunumu nedeni ile standart olarak diziyi izliyormuş gibi bir his yaratıyor. Buda grafik açıdan herhangi bir hayal kırıklığı yaşamanızı önlüyor. Peki, oyunun konusu ne? The Stick of Truth oyunu kasabaya yeni taşınmış olan bir çocuk ile başlamakta. Bu yeni taşınan çocuk siz olduğunuz için, kendinizi bir anda büyük ve akıcı, eğlenceli bir dünyada buluyorsunuz. Tabii kasabaya girmeden önce karakterinizi oluşturmanız ve sınıfınızı seçmeniz gerekiyor. Fighter, Mage, Thief ve Jew adında sınıflar mevcut. İlk sınıflar genel olarak bildiğiniz isimlere sahip fakat Jew sınıfı Cartman tarafından oluşturulmuş uydurma bir isim. Amacı ise, her zamanki gibi Yahudiler ile dalga geçmek. Neyse, sınıfınızı ve karakterinizi ayarlayıp kasabaya girdikten sonra, size bir takım görevler gelmeye başlıyor. Oyun ise bu andan sonra tam olarak ilerliyor diyebiliriz. Artık size sunulan görevleri yapmanız ve oyun içerisinde bu görevleri başarılı bir şekilde tamamlayarak ilerlemeniz gerekiyor.

Ayrıca oyun içerisinde South Park içerisinde dilediğiniz gezebiliyor, görevlerin yanı sıra puanlarınızı, karakterinizi de geliştiriyorsunuz. Böylelikle oyun her geçen süreçte hem karakteriniz, hem de genel olarak sizin için çok daha eğlenceli, gelişmiş bir hâl alıyor. Siz ilerledikçe, yeni maceralarda beraberinde geliyor. Zaten Sothpark severlerin daha ilk andan itibaren bol bol eğleneceği bir oyun. Daha önce hiç South Park izlemeyenlere de şiddetle önerebileceğimiz oldukça eğlenceli, farklı bir oyun.

South Park: The Stick of Truth İncelemesi (PS3/XBOX)” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir