Rayman Legends İncelemesi (PS4)

Ubisoft oyun firmasını sanırım oyun dünyası ile ilgili olan herkes duymuştur. Rayman Legends oyunu ise, bu firmanın ilk olarak 1995 yılında piyasaya sürdüğü bir kahramandır ve hâlâ daha 2014 yılı itibari ile bizlere varlığını hissettirmektedir. Bu nedenle oyun ile ilgili detaylara geçmeden önce Rayman Legends ile ilgili bu başarıya değinmek istiyoruz. Malum teknoloji sürekli olarak ilerliyor ve her geçen gün çok daha kaliteli oyunları bu kategoride görebiliyoruz. Lakin Rayman Legends her zaman farkını yaşatmayı ve sevilmeyi bir türlü başarıyor.

Eğlence ve Hikaye Bir Arada

Malum bu tür oyunlarda genel olarak bir amaç olur ve bu amaç dahilinde sadece eğlenmek adına hareket edilir. Yani çoğu eğlence oyununda bir hikaye kurgulanmaz. İşte, Rayman Legends bu açıdan farkını bir kez daha hissettirerek bizlere kendine has bir hikaye etrafında gelişen eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor. Bu nedenle günümüzde var olan bir çok oyuna oranla çok daha özel ve eğlenceli bir deneyim söz konusu olabiliyor. Oyunun konusu ise, Globox, Rayman, ve Teensie karakterlerinin uykuları ile başlıyor. Bu üç karakter, oldukça tembel bir yapıya sahipler ve bol bol uyumanın tadını çıkarmaktalar. Fakat onlar uykudayken Bubble Dreamer kâbusları ile sürekli olarak büyüme içerisinde. O büyüdükçe, dünya içerisinde ki sorunlar artıyor ve insanlar için yaşanılmaz bir hâl alıyor. Üstelik bu kâbuslar bir süre sonra sadece rüya olarak kalmıyor. Artık kâbuslar dünyaya gerçekten giriş yapıyor ve her şey çok daha karışık, korkunç bir hâl almaya başlıyor. Sürekli olarak kötüye giden bu durum, artık kahramanlar için yeni görevlerin başladığını göstermektedir. Uzunca bir süredir uykuda olan kahramanlar uyanır ve bu kâbuslardan dünyayı kurtarmak adına hemen harekete geçerler.

Dünya Artık Çok Daha Farklıdır

Kahramanlar için dünyayı bu kâbuslardan kurtarmak öncelikli bir görevdir ve bunu yapmak için hemen çalışmaya başlayacaklardır. Lakin, uykuya daldıklarında geride bıraktıkları dünya ile, şimdiki dünya arasında büyük bir fark vardır. Bu nedenle de göreve başlama esnasında yeni dünyaya adapte olma süreçleri de vardır. Hâl böyle olunca da eğlence çok daha farklı bir açıdan ilerlemeye devam eder, daha zevkli bir hâl alır. İyice oyuna adapte olduktan sonra sürekli olarak ilerleyen görevler başlar ve her görev, diğer görevi tetikler. Böylelikle dünyayı kurtarmak için sürekli olarak birilerini kurtarmanız, yeni görevleri tamamlayarak oyun içerisinde başarılı bir biçimde ilerlemeniz gerekmektedir.

rayman legends wii u

Ubisoft Montpellier tarafından yapılmış olan bu oyunu Playstation 4, Playstation 3, PC, PS Vita, Xbox 360, Xbox One ve Wii U plâtformları içerisinde oynayabilirsiniz. Oyunun geniş bir plâtform hitabeti olması kullanıcı sayısınında daha fazla olmasına yardımcı olan en temel özelliklerden biri. Şimdiden bu eğlenceli dünya içerisinde, birbirinden eğlenceli karakterler ile sizlere bol eğlenceler, iyi oyunlar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir