Dead Nation: Apocalypse Edition İncelemesi (PS4)

Kilobayt.net olarak ilk PS4 oyun incelememiz olan Dead Nation: Apocalypse Edition incelemesiyle karşınızdayız. Artık hayatımızın her noktasında “zombi” kavramını görür olduk. Özellikle de gençler için neredeyse her alanda zombi teması kullanılmakta. Özellikle de yabancı dizi ve filmler için son yıllarda zombi kavramı vazgeçilmez bir hâle geldi. Dead Nation: Apocalypse Edition ise bizlere zombi temasını biraz daha farklı bir şekilde sunuyor. Bildiğiniz gibi 2010 yılında ilk kez piyasaya adım atan Dead Nation, son yıllarda sürekli olarak bir gelişim göstermekte ve Dead Nation: Apocalypse Edition ile bir adım daha öne çıkmış durumda.

Standart Konu, Farklı Bir Yaklaşım

Oyuna genel olarak baktığımız vakit, oldukça sıradan bir konunun olduğunu görebiliriz. Her zamanki gibi yaşadığımız alan zombiler tarafından saldırıya uğruyor. Üstelik salgın her geçen sürede artıyor oluşu, zombilerle mücadele etmeyi çok daha zor bir hale getiriyor. Biz ise, sahip olabildiğimiz silah ve benzeri araçlar ile kendimizi korumaya, hayatta kalmaya çalışıyoruz. Yani, dediğimiz gibi alışılmış bir konu bizleri bekliyor. Fakat bu konuya oyun sıradan bir yaklaşım sergilemiyor ve gerek grafik açısından, gerekse de oyun özellikleri açısından bizlere çok daha özel bir deneyim yaşatıyor. Örneğin oyun içerisinde sadece zombileri öldürmek yeterli değil. Çünkü sürekli olarak artan zombiler ile mücadele etmek için, çok daha kapsamlı bir silah gücüne sahip olmanız lâzım. Bunun için ise, hem hayatta kalmak için zombiler ile mücadele etmeniz hem de para toplayarak silah gücünüzü geliştirmeniz gerekiyor. Zaten oyun içerisinde farklı heyecanların yaşanmasına da bu tür yaklaşımlar olanak sağlıyor.

Yeni Taktikler Geliştirebilirsiniz

Oyun, tamamen pratik zeka ile uyumlu bir yapıda. Malum kullanacağınız silah gücü, mermi stoku çok hassas bir konumda olacak. Bu nedenle ne kadar az mermi ile ne kadar çok zombi yok ederseniz, sizin için o kadar iyi olacaktır. Örneğin bir arabaya patlatmayacak şekilde ateş edin ve arabanın alarmını çalıştırın. Akabinde etrafta ki tüm zombiler aracın sesine doğru gelirler. İyice toplandıklarında ise, arabayı patlayın ve etrafta yer alan tüm zombileri çok daha az mermi kullanarak öldürmenin tadını çıkarın. İşte, bu ve buna benzer bir çok farklı artı yol geliştirebilir, oyun içerisinde çok daha başarılı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Zira oyun içerisinde bir çok farklı meşale, mayın ya da bomba gibi seçenek var. Bunları nasıl kullanacağınız ve ne gibi yolları izleyeceğiniz tamamen size kalmış.

Dead Nation Apocalypse Edition

Eğer sizler de bir Playstation 4 sahibi iseniz, Dead Nation: Apocalypse Edition oyununu denemenizi öneririz. Farklı bir dünyada, bilindik bir konu ile yeni bir heyecan yaşatan oyun pek fazla bağımlılık yapacak seviyede iyi olmasa da, genel hatları ile bir çok PS4 oyununa göre tatmin edici özelliklere sahip. Ayrıca çoklu oyuncu gibi özellik seçeneklerinin olması da sizlere arkadaşlarınız ile beraber zombilerle mücadele edebilme şansı sunmakta.

Dead Nation: Apocalypse Edition İncelemesi (PS4)” te bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir