WD Purple: Güvenlik Kamerası için Harddisk

Dünyanın öncü sabit disk üreticilerinden Western Digital, güvenlik kamerası sistemleri için WD Purple isimli özel bir harddisk geliştirdi. 3.5 inç boyutlarındaki bu harddiskler toplam 32 HD kameranın bağlı olduğu ve sekiz adet harddisk bağlantılı sistemlerde maksimum performansı elde etmek ve verileri güvenli bir şekilde depolamak üzere geliştirilmiş.

WD Purple harddisk 1TB ve 4TB seçenekleriyle satışa çıktı. PVR, DVR ve NVR uzantılı kayıtların tüm ihtiyaçlarını giderebilecek şekilde tasarlanmış olan bu harddisk, data center gibi yerlerde de sunucular için rahatlıkla kullanılabiliyor. Güvenlik kamerası çok gelişen bir sektör haline geldi ve artık network desteği bir çok sistem içerisinde mevcut. Bunu da göz önünde bulunduran Western Digital şirketi, tüm yeni sistemler için uyumlu olarak bu harddiski dizayn etti. Harddiskin içerisinde yer alan AllFrame isimli teknoloji veri akışlarını ve videoların görüntülerini belirgin biçimde iyileştiriyor. Aynı zamanda AFT isimli teknolojisiyle harddisk kapasiteleri genişletmeye müsait bir hale geliyor.

wd purple 1tb

WD Purple Harddisk Ne Kadar?

1 terabayt olan versiyonu KDV dahil 170 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini alırken, 2 terabayt olan 270 TL, 4 terabayt olan versiyonu ise 520 TL fiyat etiketine sahip. Türkiye’deki teknoloji marketlerinde bu ürünü tedarik etmek şu an mümkün. Ürünü daha yakından incelemek için wd.com adresine bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir