WD My Cloud EX2 İncelemesi

Dünyanın öncü sabit disk üreticilerinden Western Digital, kurumsal müşterileri için WD My Cloud EX2 ve My Cloud EX4’ü yarattı. Yüksek performansa sahip iki yuvalı ağ bağlantısına sahip depolama sistemleriyle büyük verileri kaydedip, paylaşmak, yedekleme yapmak ve yönetmek ihtiyacını duyan kurumsal ve profesyonel müşterileri için biçilmiş bir kaftan.

Jim Welsch bu konu hakkında “dijital veri üniteleri fark edilebilir ölçüde artarken, WD kişiye özel bulut sistemlerini kullanıcılara sunmakta kararlı” diyerek bulut teknolojisine ne kadar önem verdiklerini vurguladı.

Bir çok kişinin video, fotoğraf, müzik arşivi ve çeşitli elektronik ortam dosyalarını güvenli bir şekilde tutmak ve yönetmek amacıyla bu sistemleri tercih ettiği biliniyor. My Cloud EX serisi ile RAID 1, USB, Cloud ve LAN üzerinden yedekleme yapmak mümkün. Cihazı ilk satın aldığınızda RAID 1 modunda geliyor ve diğer koruma modları da bunun üzerinden kolayca ayarlanabiliyor. Windows için SmartWare yazılımı, Mac için se Time Machine uygulaması bu ürün ile tam uyumlu çalışıyor.

My Cloud EX2, disksiz bir kasanın içerisinde müşterilerinin NAS’ları kendi istedikleri sürücülerin yanında 4TB, 6TB, 8TB gibi büyüklüklerdeki diskler ile kurma şansına sahipler. USB 3.0 arabirimi sayesinde hızlı bir şekilde veri aktarımı yapmak mümkün.

wd mycloud ex2

Geçtiğimiz yıl ödül almış olan WD My Cloud uygulaması, bu ürüne sahip kişilerin dosyalarına her yerden erişmelerine olanak tanıyor. Mobil uygulama aracılığıyla fotoğraflara ve videolara telefonunuzdan veya tabletinizden her an ulaşabilirsiniz. Böylece kısıtlı bir hafızaya sahip olan telefon veya tabletinizi çok yüksek kapasiteye sahipmişçesine özgürce kullanabilirsiniz. WD My Cloud’un en büyük özelliklerinden birisi de Dropbox, OneDrive, Google Drive gibi büyük cloud sistemlerindeki hesaplarınızdan kendi içerisine dosyalarınızı güvenle transfer edebilmenize olanak sağlamasıdır.

WD MyCloud EX2 Nereden Satın Alınır?

DLNA uyumlu TV’lerde, medya oynatıcılarda, Xbox ve Playstation’da, DLNA sertifikasına sahip olan medya sunucusu ile bütünleşik iTunes sunucusu sayesinde, video ve fotoğrafları görüntüleyebilir, müzik dosyalarınızı çalabilirsiniz.

My Cloud EX2 sürücüsünü şu an yalnızca wdstore.com üzerinden temin edebilirsiniz. Satış fiyatı sürücüsüz olan 380 Dolar, 4TB sürücü ile gelen versiyonu ise 600 Dolar gibi bir etikete sahip. Ürün tüm Microsoft Windows ve Mac OSX işletim sistemleriyle uyumlu çalışabiliyor.

  1. Mobil Haber diyor ki:

    teknoloji WD’nin yeni harici sabit diski My Book Duo, yüksek performans ve kapasitesiyle dikkatinizi çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir