Galaxy Note 3 N9005 Bölge Kilidi Problemi

Samsung Galaxy Note 3 bir çok değişik versiyona sahip. Ülkemizde satılan model N9000 ve N9000Q modelleridir. N9000 3G’li model olarak satılırken, N9000Q modeli Gear 2 ile birlikte satılan modeldir. N9000 serisinin üzerinde Exynos 5 işlemcisi bulunuyor. Ancak yurtdışına baktığımızda bu modellerin dışında N9005 modelinin satıldığını görüyoruz. N9005’in en büyük farkları işlemcisinin Snapdragon 800 olması, 4G LTE desteği olması ve 4K video çekebilmesidir. Bu yüzden bir çok kişi Note 3 N9005 modelini yurtdışından getirtmek veya gittiğinde bu modeli almak istiyor. Çünkü ülkemizde de yakın zamanda faaliyete girecek olan 4G hizmeti ile birlikte LTE teknolojisi bir önem arz edecek. Bu durumda Note 3 gibi bir telefonu satın almanın cazibesi kısa sürede yok olacak. Geleceğe yatırım açısından 4G’li bir telefona sahip olmak elbette çok iyi olur. Ancak bunu yapmayı planlayanları şöyle bir sorun bekliyor. Galaxy Note 3 N9005 bölge kilidine sahip olarak geliyor ve Türk GSM operatörlerinin sim kartları takıldığında çalışmıyor. Samsung’un neden böyle bir uygulamaya gittiğini anlamıyoruz, ancak bu durum gerçekten sinir bozucu.

Ancak bu problemden yakınanlar için XDA Developers sayfasındaki Chainfire isimli kullanıcı bir çözüm geliştirdi ve yaptığı uygulama aracılığıyla bu bölge kilidini sonsuza dek telefonunuzdan kaldırma olanağını sundu. Bu uygulama aracılığıyla telefonunuzdan bölge kilidini kaldırabilirsiniz ancak telefonunuzun root işlemini görmüş olması lazım. Dolayısıyla telefonunuzu öncelikle rootlamanız gerekiyor. Uygulamayı indirmek için burayı tıklayabilirsiniz!

Bu uygulama XDA sitesinde ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak eğer Google Play üzerinden indirmek isterseniz 6 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu durumda kararı siz verin. Eğer yapımcıya destek olmak isterseniz, Google Play üzerinden almanızı tavsiye ederiz. Google Play linki için burayı tıklayın!

N9005 Bölge Kilidi Nasıl Açılır?

Uygulamayı yükledikten sonra yapmanız gereken adım çok basit. Öncelikle Allow tuşuna basarak uygulamaya izin vermeniz gerekiyor. Daha sonra “Region Unlock” yazısının üstüne tıklamanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra artık telefonunuz bölge kilidinden özgür ve her ülkede rahatça çalışabilecek konuma gelmiş oluyor. Aşağıdaki videoyu izleyerek çalışma sistemini daha kolay anlayabilirsiniz.

  1. Sena diyor ki:

    Kusura bakma yaşlı teyze, senin Galaxy Note 3’ün var. Sana yer veremem. Onu kullanmasını biliyon, ayakta durmasını da bil.

  2. mehmet diyor ki:

    Onunla bununla uğraşmayın sadece telefonu aldığınız ülkenin samsung temsilciliğine mail atın ya da benim yaptığım gibi canlı chat üzerinden google translate aracılığı ile derdinizi anlatın bana 1 hafta sonra kilit kodu geldi .Şuan note 3 neo 7505 i sorunsuz kullanıyorum ..(mail , imei ve operatör ismi istiyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir