Fifa 15’te Türkiye Ligi Olur mu?

Son yılların tartışmamız en büyük ve en çok oynanan futbol simülasyonu EA Sports Fifa serisinin gelecek yılki sürümü Fifa 15’te Türkiye ligi olacak mı olmayacak mı durumu hala tartışma konusu. Talep yalnızca Türk oyunculardan değil, dünyanın bir çok yerindeki kişilerden geliyor. Galatasaray oyunda bulunan tek Türk takımı ve dünya çapında online oyunlara baktığımızda muazzam bir oyuncu kitlesi Galatasaray takımını oyunlarında tercih ediyor. Özellikle Ultimate Team modunda bu büyük fark yaratıyor. Ve Türk liginin oyuna dahil olması büyük bir artı olacağı gibi, Türkiye satışlarını kesinlikle büyük ölçüde etkileyecektir.

Hal böyleyken Fifplay isimli gayri resmi bir Fifa portalı anket yaptı. Dünyanın en büyük Fifa oyuncu platformlarından biri olan bu sitedeki ankete yaklaşık 1 milyon kişi katıldı ve Fifa 15’te görmek istedikleri yeni ligler için oy kullandılar. Anketin sonucuna göre Türkiye ligi 105bin oy alarak birinci oldu, Fas ligi 99bin oy alarak ikinci oldu, Malexya ligi ise 81bin oy alarak üçüncü sırada yer aldı.

fifa 14 stadyum

Fifa 15 Türkiye Ligi olur mu?

Son yıllarda her yeni Fifa oyunundan sonra bu söylentiler ve anketler ortaya çıkıyordu. Ancak artık gerçekten böyle bir ihtiyaç ortaya çıktığını EA Sports’da kabul edecektir. Bunda tabi işine aslına bakacak olursak tüm suç EA’in değil. Türkiye Futbol Federasyonu biraz daha anlaşmacı tutum sergilemeli ve Türk liginin bu büyük oyun platformunda yer alması için taşın altına elini koymalı. Zira gerçekten Fifa çok büyük kitleler tarafından yıl boyunca oynanan bir oyun. Sırf Fifa aracılığıyla tanınan takımlar, aşırı rağbet gören takım formaları dünyada mevcut. Bu yüzden hem ligimizi tanıtmak, hem de oyundan alınacak zevki arttırmak için bir şeyler yapılması gerekiyor. Burda en büyük suç Yıldırım Demirören’in federasyonun başına geçer geçmez Electronic Arts ile sözleşmeleri fesh etme yoluna gitmiş olmasıdır. Bu yüzden Galatasaray ile bir lisans anlaşması yapılmıştır. Umuyoruz ki oyuncular ve Türkiye liginin reklamı açısından bu kötü durum bir an önce düzeltilir.

  1. Alican T. diyor ki:

    bizde bu federasyon oldukça hele ki demirören başındayken boşuna umut bağlamamak lazım bu tür şeylere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir