AddThis Share Buttons Paylaşım Eklentisi

Bu yazım da sizlere WordPress eklentilerinden Share Buttons eklentisini anlatacağım. Bu eklenti ile Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, StumbleUpon ve daha bir çok sosyal medya sitelerinin paylaş butonlarını sitenize ekleyebileceksiniz. Eklenti sayesinde hem yazılarınızı, hem sitenize gelen yorumları ve sitenizi, gelen ziyaretçiler başta saydığım sosyal medya araçlarında paylaşabilecekler.

Facebook, Twitter, Google+ ve bunlar gibi 100’den fazla sosyal medya siteleri için hizmet veren eklentiden memnun kalacağınıza eminim.  Ayrıca sosyal medya sitelerinde paylaşmanın dışın da farklı fonksiyonları da bulunuyor. Örneği Google+’ta +1 butonu, Facebook’ta beğen butonu da eklentinin özellikleri arasında.

Bu eklenti ile 3. parti eklentilere ihtiyacınız kalmadan, tek bir eklenti ile tüm sosyal medya araçlarının özelliklerini sitenizde barındırabileceksiniz. Ayrıca eklentinin sağladığı butonları sitenizin de istediğiniz alana yerleştirebiliyorsunuz. Sosyal medya araçlarının yanı sıra, e-posta aboneliği için de bir araç sunuyor.

Detaylarına bakacak olursak, Google Analytics entegrasyonu, Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 15 farklı dil seçeneği, kolayca özelleştirilebilir ayarlar menüsü, HTML 5 ve XHTML ile sorunsuz uyumu gibi özellikleri bulunuyor.

Yayınlandığı tarihten itibaren 2.8 milyon kez indirilen eklenti, şuan WordPress’te en çok indirilen eklentiler arasın da ilk 20’de yer buluyor. Kendi alanında da başarısını kanıtlayan eklentiyi oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Eğer kullandığınız temanın sosyal paylaşım özelliklerinden memnun değilseniz ya da temanızın öyle bir özelliği bulunmuyor ise kullanmanızı tavsiye ederim

Eklentinin kurulumu ise oldukça basit. WordPress’in eklentiler sayfasından indirerek, sitenizin wp-content/plugins klasörüne atıp, WordPress yönetim panelinden eklentiler kısmından aktif hale getirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise direk WordPress sisteminizden eklentiler bölümüne gelerek, indirmiş olduğunuz eklentiyi, sisteminize upload edebilirsiniz. Daha sonrasın da aktif hale getirerek, eklentinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir