WordPress Importer Eklentisi

Bu yazımda sizlere WordPress eklentilerinden biri olan WordPress Importer eklentisini anlatacağım. Bu eklentinin işlemi ise tamamen yedeklemek ve yedeği içeri aktarmak ile ilgili. Özellik ile birden fazla web sitesi olanlar için kullanışlı bir eklenti. Wordpress Importer eklentisinin detaylarına bakacak olursak, bu eklenti sayesinde WordPress alt yapıya sahip sitemizin, belirlediğimiz hususlara uygun olanların yedeğini alarak, bir başka WordPress alt yapıya sahip sitemize, bu almış olduğu yedekleri yükleyebiliriz.

WordPress Importer nedir?

Aslında bu eklenti yedekleme görevinden daha çok taşıma görevinden ötürü tercih ediliyor. WordPress’in en popüler eklentiler listesinde de ilk 15’e girerek kendini kanıtlıyor.

Eklenti sayesinde WordPress alt yapısına sahip olan sitemizde ki yazıları, resimleri, kütüphaneyi ve diğer içeriğin yedeğini alarak verilerimizi güvende tutabiliriz. Ayrıca başka bir WordPress alt yapısına sahip web sitemiz var ise,  yedeğini aldığımız içeriği, bu siteye yükleyerek kullanabiliriz.

WordPress Importer özellikle PHP bilgisi zayıf olan web site sahipleri için can kurtaran bir eklenti oluyor.

Eklentinin kurulumu oldukça basite indirgenmiş durumda. WordPress’in eklentiler sayfasından indirerek, sitenizin wp-content/plugins klasörüne atıp, WordPress yönetim panelinden eklentiler kısmından etkinleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise direk WordPress sisteminizden eklentiler bölümüne gelerek, indirmiş olduğunuz eklentiyi, sisteminize upload edebilirsiniz.

Eklentinin yönetim paneli ise olabildiğince sade ve anlaşılır bir şekilde derlenmiş. Fakat ne yazık ki eklentinin Türkçe dil desteği bulunmuyor.

WordPress Importer için benim yorumum ise, eğer PHP bilginiz zayıf ise, yada sunucunuzun almış olduğu yedek dışında sizde bir yedek almak istiyor iseniz bu eklenti tam size göre. Aynı içeriğe sahip iki farklı web sitesi olan kullanıcıların işini de fazlasıyla görecek bir eklenti. Zaten WordPress’in en popüler eklentileri arasın da ilk 20’ye girmiş bir eklenti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir