WordPress için Google Analytics

Bu yazımda sizlere WordPress için Google Analytics eklentisini anlatacağım. Bu eklenti sayesinde, sitenizin, sayfalarınızın, kategorilerinizin ve tüm içeriğinizin ne kadar görüntülendiğini görebileceksiniz. Ayrıca tüm sayfalarınızın, yazılarınızın, kategorilerinizin de istatistiğini tutarak, size siteniz hakkında bilgiler veriyor.

Öncelikle eklentiyi kullanabilmeniz için, Google Analytics’e üye olarak, sitenizi eklemelisiniz. Daha sonra eklentiyi kurduğunuz da eklenti üzerinden, Google Analytics bilgilerinizi girerek hesabınızı doğrulamalısınız. Tüm bu işlemler sonrasın da eklenti kullanıma hazır hale geliyor.

Eklentinin size vereceği verileri ve istatistikleri, Google Analytics  üzerinden de izleyebiliyorsunuz. Fakat eklenti üzerinden izlemeye kalktığınız da çok daha hızlı bir şekilde verilerin yenilendiğini göreceksiniz. Ayrıca eklentinin size vermiş olduğu verileri, ve izleme bilgilerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

WordPress için Google Analytics

Google Analytics eklentisi sadece sitenizin sayfalarının istatistiğini vermekte kalmıyor. Yazarların, kategorilerin, mesajların, kullanıcıların, yayın yıllarının ve etiketlerin de verilerini, istediğiniz şekilde istatistiğini çıkartarak size sunuyor. Giriş ve kayıt formlarının da kaydını tutuyor.

Ayrıca eklentiyi, Google Analytics hesabınızın yanı sıra, Google AdSense hesabınızla da eşleştirebiliyorsunuz. İster el ile isterseniz de kurulumu eklentiye bırakabilirsiniz. Eklentide, hata ayıklama moduda bulunuyor. Bu mod, Google Web Master araçların da ki hata ayıklama sistemi ile benzer çalışma metoduna sahip.

Google Analytics eklentinizin verilerine kimlerin ulaşabileceğini de eklenti üzerinden karar verebiliyorsunuz. Bu yönden de oldukça güvenilir bir eklenti olduğunu kanıtlıyor.

Google tarafından yazılan bu eklentiyi, eğer Google Analytics kullanıcısı iseniz kesinlik ile öneriyorum. Oldukça basit bir yönetim paneli ve anlaşılabilir istatistik verileri ile kullanışlı bir eklenti olmayı başarıyor. Bu özellikleri ile WordPress eklentileri arasın da en çok indirilen 7. eklenti olmayı başarıyor.

  1. Cem Kafadar diyor ki:

    Prekast sektörde hizmet veren firma için İstanbul Anadolu yakasındaki merkez ofiste görev alacak Mimar aranıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir