Better WP Security Eklentisi Nedir?

Bu yazımda sizlere WordPress siteleriniz için alabileceğiniz güvenlik önlemlerinden biri olan Better Wp Securtiy’den bahsedeceğim. Öncelikle eklentiyi bende kullandığımı belirtmek isterim.

iThemes takımının geliştirdiği WordPress eklentisi ile birlikte sitenizi en iyi şekilde muhafaza edebilirsiniz. Özellikle e-ticaret siteleriniz için kesinlikle çok önemli bir eklentidir. Bu eklenti ile sisteminizde ki tüm güvenlik çelişkilerini de minimize ederek, sistem açıklarını olabildiğince kapatır. Better WP Security Eklentisi Türkçe dahil 9 farklı dil desteği de mevcuttur.

Better Wp Security ile siteniz için artık endişelenmenize gerek kalmayacak. Eklenti, sisteminizde bir açık bulduğu takdirde size anında haber vererek önlemini alıyor.  WordPress’in veritabanı tablolarının ön eklerini değiştirerek, bilgisayar korsanlarının veri tabanına erişmesinin önüne geçer.

Çoğu WordPress eklentisi saldırılara açıktır, zayıf şifreleri vardır ve eski teknikler ile yazılmış eklentilerdir. Better Wp Securty eklentisi ise son derece modern teknikler ile derlenmiş bir eklentidir.

Bu eklentiyi WordPress sisteminize kurduğunuz da güvenlik açıklarını görebilir, ve saniyeler içerisinde müdahale ederek açıkları kapayabilirsiniz. Giriş denemelerini denetleyerek, üç defadan fazla giriş denemesinde de başarısız olunduğun da, sisteme girişi engelleyebilirsin. Ayrıca bu eklenti ile kendi siteniz üzerinden sunucuya yapılacak saldırıları da engelleyebilirsiniz. Sitenizde kullandığınız Botları ve spam mesajlarını da engelleyebilirsiniz.

Wp-content’in yolunu değiştirerek, bilgisayar korsanlarına karşı WordPress sistemini korur. Sisteminize kayıt olunur iken ise kullanıcıyı daha güçlü parolaya zorlayarak,  kırılma ihtimalini zorlaştırmış olur.

Sistem gereksinimleri ise her sunucunun karşılayacağı cinsten. 128 MB’lık boş alan ve 64 MB RAM ile eklentiyi sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir, sunucuya yük olmadan, WordPress sitenizi en iyi şekilde koruma sağlayabilirsiniz.

Kurulum sırasında yapımcı iThemes’den destek alabilirsiniz. Her türlü sorununuza yardım edebilir ve kurulumunuzun doğru olduğunu teyit edebilirler.

Better WP Security Eklentisi Nedir?” te bir düşünce

  1. Bigmax diyor ki:

    Ben hem wordpressten çekip yükledim, hemde manuel olarak yükledim, 2 şekilde de türkçe olmadı eklenti. WordPress dili türkçe otomatik olarak algılar sanıyordum. Türkçe yapmak için bir ayar baktım ama bulamadım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir