Huawei Ascend G6 ve MediaPad X1 Geliyor

Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni tableti ve akıllı telefonu internete sızdı. Ascend Mate 2’yi ve Honor serisini CES 2014 etkinliğinde tanıtan Huawei, Mobil Dünya Kongresi için de bazı sürprizler hazırlıyor.

2014 yılına hızlı başlayan Huawei, yeni modellerine hız kesmeden kullanıcılar karşısına çıkarmaya devam ediyor. Gelen son bilgilere göre Huawei, Mobil Dünya Kongresi’nde bir tablet ve bir akıllı telefon tanıtmayı planladığı belirtiliyor.

Evlaks’ın sızdırdığı bilgilere göre Huawei, Ascend G6 adında orta segmente yönelik bir akıllı telefonu Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtabilir. Evlaks’a göre telefonun 4.5 inç boyutların da 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip ekranı bulunuyor. 1.3 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli MT6572 yonga setinde bulunan işlemciden gücünü alan telefon da ayrıca 1 GB RAM bulunuyor. Arka kamerası 8 megapiksel çözünürlüğünde işlev görür iken, ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlükte işlev görüyor. Huawei Ascend G6’nın kasa kalınlığı ise 7.5 mm olarak belirtilmiş.

Huawei’nin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı tablete bakacak olursak eğer, Ascend G6 gibi orta segmente yönelik bir ürün olmadığını görüyoruz. MediaPad X1 model adı ile tanıtılacak tabletin özelliklerine bakacak olursak, 7 inç boyutlarında 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunduğunu görüyoruz. 4 adet Cortex A9 çekirdeğinin oluşturduğu 4 çekirdekli bir işlemciden gücünü alan tabletin grafik birimi ise Mali T450 olarak belirlenmiş. Oldukça güçlü bir grafik birimine sahip olan telefonun yonga seti ise Kirin 910 olarak tercih edilmiş. Huawei’nin kendi tasarımı olan bu yonga seti Qualcomm’un Snapdragon 800’ünden daha düşük güç tüketerek daha fazla performans sağlamasıyla biliniyor. 2 GB RAM ve microSD ile artırılabilir 16/32 GB dahili hafıza seçenekleri ile gelecek olan tabletin bataryası ise 6000 mAh değerinde. Tabletin kasa kalınlığı ise Ascend G6’da ki gibi 7.5 mm.

Huawei’nin bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması beklenilen cihazları için gelen son bilgiler bunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir