Android 4.5 Temmuz Ayında Gelebilir

Nexus ve Google Play Edition cihaz kullanıcılarına sevindirici haber. Google, Haziran ayının dördüncü haftası düzenlenecek olan I/O developer organizasyonunda, mobil işletim sistemi Android 4.5 tanıtabilir.

Geçtiğimiz sene ki I/O developer etkinliğin de düzenlenen bir konferansta Galaxy S4’ün Google Play Edition modeli kullanıcılara tanıtılmıştı. Android 4.3 Jelly Bean ve Google Nexus 7 Tablet ise Temmuz ayının dördüncü haftasın da tanıtılmışt.

Google’ın İrlanda da ki merkezinden gelen, daha doğrusu sızan belgelere göre Google, mobil işletim sistemi Android’in bir sonra ki versiyonu Android 4.5’i Temmuz ayın da tanıtabileceği belirtiliyor. Bu bilgi esas alındığında ise Android’in 5. sürümünün yılın 3. çeyreğinde kullanıcıların karşısına çıkmayacağı ve 4. sürüm ile devam edeceği anlaşılıyor.

Bu bilgilere göre, Android 4.5 sürümünü Google, Temmuz ayında tanıtacağı kesinleşiyor. Android 5.0 ise, Ekim ayının üçüncü haftası tanıtılması bekleniyor. Fakat yeni sürümün ne tür bir güncelleme içerdiği henüz bilinmiyor. Tahminler ise küçük çaplı hataların ve bugların giderileceği yönünde.

I/O developer organizasyonunda ise Google, mobil işletim sistemi Android‘in dışında da yeniliklerini tanıtması bekleniyor. Android’in 4.5 sürümünün yanı sıra Nexus 8 tablet cihazını da tanıtması beklenilen Google, bu yıl üretici firma olarak Asus’u tercih ettiği belirtiliyor. Yıl sonuna kadar 2 milyon adet Nexus 8 cihaz satmayı hedef haline getiren Google, tablette ki en büyük yenilik olarak ise işlemci yönünde Intel’in tercih edilmesi olarak görülüyor.

Bu gelen bilgilere göre Nexus akıllı telefon ve tablet sahipleri ile Google Play Edition cihaz sahipleri, muhtemelen temmuz ayında Android 4.5 güncellemesi ile karşı karşıya kalabilirler. Bildiğiniz üzere Nexus ve GPE cihazlar Android güncellemesini ilk alan cihaz olma özelliği ile tercih ediliyor. Şuan piyasa da en son çıkan cihazların bile Android 4.4 güncellemesi beklediği şu dönemde Google,  bir hayli hızlı davranıyor.

  1. Teknoloji Gündem diyor ki:

    Google, Android 4.5 bombasını patlatıyor-Google bu akşam başlayacak I/O etkinliğinde Android 4.5…

  2. Zurnacı Cengiz Dayı diyor ki:

    muzaffergolcu İki üç hafta da geçti, hala güncelleme yok. Bugün android 4.5 tanıtılacak, siz daha keriz silkelemeye devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir