2014 Mobil Dünya Kongresi’ne İlişkin Gelişmeler

Bu yıl 24 Şubat – 27 Şubat tarihleri arası düzenlenecek olan mobil dünya kongresi yani MWC 2014’de giyilebilir teknolojiler, flexible yapıya sahip telefonlar, Samsung ve Nokia ön plana çıkacak. Daha doğrusu bu yönde bir beklentimiz var.

Mobil Dünya Kongresi 2014 yarın başlıyor, sadece 1 gün kaldı. Dünya genelinde en önemli mobil teknolojik gelişmelerin tanıtılacağı etkinlikte yer alacak ürünler bir kaç gün öncesinden belli oldu. Geçtiğimiz 2013 senesinde MWC öncesinde ve sonrasında önemli gelişmeler duyurulmuştu. Kongre gerçekleşmeden 1 hafta önce HTC yeni amiral gemisi One’ı tanıtırken, Mobil Dünya Kongresi 2013’ten yaklaşık 1 hafta sonra ise Kore menşeili dev Samsung, Galaxy serisinin amiral gemisi S4’ü ortaya çıkarmıştı.

Bu sene Samsung’un Mobil Dünya Kongresi içerisinde yeni cihazını tanıtması bekleniyor. Kongre etkinliklerinden biri olan “Unpacked 5”de Galaxy S5’in çıkması kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Samsung son anda bir süpriz yapabilir hiç belli olmaz. Tüm bilgiler S5’in çıkacağı yönünde ama son anda her şey değişebilir.

Samsung’un ardından gözler Nokia üzerine çevirilecek. Microsoft ile anlaşması bulunan eski telefon devi Windows Phone telefonlarının yanı sıra Android işletim sistemli (ilk Android Nokia) Nokia X’i tanıtmasını bekleniyor.

2014 MWC’de ön plana çıkması beklenen bir diğer öge ise giyilebilir teknolojiler. Bir kaç yıl önce hayatımıza Sony ve Samsug ile birlikte hayatımıza giren giyilebilir teknolojiler bu sene Mobil Dünya Kongresi’nde önemli bir yere sahip olacak. Akıllı saatler tanıtılacak, Google Glass ile hayatımıza giren akıllı gözlükler üzerine tanıtımlar olacak ve ufak tefek bir çok interaktif teknoloji yer alacak.

Her sene olduğu gibi yine Apple etkinlikte yer almıyor. Microsoft ile Google ise yeni bir gelişme sunmayacak gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir