Google Nexus 7 Tablet’e Genel Bakış

Son zamanlarda tablet piyasası bayağı hareketlendi. Bu yazıyı eğer okuyorsanız, muhtemelen sizin de kafanız karıştı ve piyasada hem ucuz olan hem de performansı yüksek bir tablet arıyorsunuz. İşte bu noktada sizlere önerebileceğimiz bir tablet var. Asus’un Google için ürettiği Nexus 7 oldukça tatmin edici özelliklere ve fiyata sahip.

Android işletim sistemi piyasanın yüzde 90’ını oluşturmakta ve oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Hal böyleyken piyasada 3 alternatif bulunuyor. Windows 8 RT, iOS ve Android bir tablet alırken seçebileceğiniz 3 seçenektir. Android açık kaynak kodlu olmasından dolayı özgür bir yazılımdır ve geliştirilmeye müsaittir. Bu yüzden aslında rakiplerinden bir adım önde olsa da, güvenlik açısından iOS çok daha öndedir.

Asus Google Nexus 7 almalı mıyım?

7 inç ekrana sahip olan bu tablet, donanım olarak çok kaliteli, malzeme olarak tatmin edici ve rakiplerine göre fiyat/performans olarak çok üstün bir konuma sahip. Ürün Türkiye’de 600TL civarında bir fiyata bulunabiliyor. Android işletim sisteminin en temel, en saf hali üzerinde bulunuyor ve ekstra bir yazılımla beraber gelmediğinden dolayı tabletinizin gücünü, yani pil ömrünü boşuna tüketmiyor. Fiyatı 600 TL’den başlayan Google Nexus 7, Android 4.2 İşletim sistemi ile birlikte geliyor. 7 inç, 1280×800 px çözünürlüğe sahip olan Google Nexus 7, 1,2 MegaPixel ön kamerası var. Maliyeti düşürmek için Nexus 7′de arka kameraya yer verilmemiş.

Asus tarafından üretilen, dört çekirdekli işlemcisi ve 12 çekirdekli gpu’suyla Android Jelly Bean ile gelen ilk cihaz Google Nexus 7 bu özellikleriyle harikalar yaratıyor. Tek elinizle kavrayıp tutabileceğiniz 7 inç HD IPS ekranlı bu tablet, hem harika bir okuma cihazı hemde taşınabilir bir eğlence makinesi.

Asus Google Nexus 7 Teknik Özellikleri

İşletim Sistemi: Android 4.3
İşlemci: 1.5 GHz Qualcomm Snapdragon S4Pro
Ekran: 7 inç IPS LCD 1200 x 1920 px
Grafik İşlemci: Adreno 320
Depolama: 16 GB
Kamera: 1.2 MP Ön / 5 MP Arka
Bağlantı: Wi-Fi, NFC, GPS, Bluetooth, USB
Batarya: 9 Saat (3950 mAh)
Boyutlar: 200 x 144 x 8.7 mm
Ağırlık: 290 gr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir