Flappy Bird’e Alternatif: Flappy Wings

Oldukça beceri ve sabır isteyen Flappy Bird oyununa alternatif geldi. Oyunun Android ve iOS üzerinden kaldırılmasına üzülenler için sevindirici bir haberimiz var. Fenomen oyunun Flappy Wings adında tıpatıp kopyası yapıldı. Kısa sürede oyun piyasasını alt üst etmeyi başaran, fenomen oyun haline gelen Flappy Bird oyunu yaklaşık 2 hafta önce marketlerden kaldırılmıştı. Kaldırılmas sebebi yapımcının gelen isyanlara dayanamaması olarak belirtiliyor ancak telif haklarından dolayı kaldırıldığını düşünüyoruz çünkü geçtiğimiz yıllarda aynı şekilde bir oyun yapılmış ancak tutmayınca unutulup gitmiş.

Cep telefonuna veya tabletine Flappy Bird’ü indiremeyenleri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Oyun Google Play ve App Store üzerinden kaldırıldıktan bir süre sonra Flappy Wings adında tıpatıp kopyası çıktı. Dong Nguyen tarafından geliştirilen sevimli kuş ile neredeyse aynı.

Klonlanan yeni oyun Flappy Wings’de Süper Mario’da olan borular ve oyun alanı mevcut. Her iki Flapy Bird oyununda bunlar var hatta Süper Mario’yu da katarsak bu görüntü üçündede var. Wings’de tek değişiklik uçmaya çalışan kuş diyebiliriz. Kanatları yok denecek kadar küçük, gagası piramit şeklinde ve mavi kırmızı renklere sahip.

Oyunun zorluk derecesinde bir fark göremedik. Bir kaç boru ilerledikten sonra çarpıp oyuna yeniden başlamak zorunda kalıyoruz. Dışarıdan bakıldığında oldukça basit ve bir o kadar da kolay gözüken Flappy Bird oyunu hiç tahmin ettiğiniz gibi değil. Bazı oyuncular bizim hayal edemeyeceğimiz kadar puan yapsalarda bizim için 6-7 puan “high score” olarak kalıyor.

Popüler oyuna alternatif olarak gelen klon oyun Flappy Wings Google PlayStore (Android) ve App Store(iOS) üzerinden indirilebiliyor. Farkılık denemek isteyenler için birebir, kesinlikle oynamalısınız. Ayrıca unutmadan belirtelim oyunun mağazalardan kaldırılmasıyla birlikte yüzlerce flash oyun sitesi ve onlarca klon yapımcı farklı farklı isimlerde, değişik zorlukta Flappy Bird oyunu çıkardı. İnternette ufak bir araştırma yaparak istemeyeceğiniz kadar versiyonunu bulabilir sinirleninceye kadar oynayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir