Samsung Galaxy S5 Tanıtımı Yapılıyor!

Dünya lideri Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan akıllı telefonu Galaxy S5’in tanıtımına artık saatler kaldı. Gelen son bilgilere göre 24 Şubat 2014 tarihinde İspanya’nın Barcelona şehrin de düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nden bir gün önce, Galaxy S5‘in tanıtılması bekleniyor.

23 Şubat tarihin de, Mobil Dünya Kongresi’nden bir gün önce İspanya’da saat 18:00 itibari ile tanıtımın başlayacağı belirtiliyor. Genelde çoğu üretici, Mobil Dünya Kongresi gibi büyük organizasyonlardan bir gün önce cihazları özel bir etkinlik ile tanıtır, organizasyon başladığında ise reklamını yaparlar. Aynı gün HTC, LG, Huawei ve Sony’nin de yeni ürünlerini tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy S5

Şimdiye kadar Galaxy S5 ile ilgili gelen bilgilere bakacak olursak, cihazın bazı özellikleri belli olmuş durumda. Galaxy S5’in 5.2 inç boyutlarında 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunması bekleniyor. İşlemci yönü ise tam bir muamma. Bazı kaynaklar Samsung’un, kendi geliştirdiği yeni nesil 64 bit değerin de Exynos 6 işlemcisini kullanacağını belirtir iken, bazı kaynaklar ise Snapdragon 800AC, Snapdragon 800AB ya da Snapdragon 805 yonga setini kullanacağını belirtiyor. Ram yönünde ise yeni 3 GB LPDDR3 bellekler kullanması bekleniyor.

Kamera tarafına bakacak olursak eğer Samsung’un, bu sefer 16 megapiksel çözünürlükte bir kamera yerine 20 megapiksel çözünürlükte kamera kullanması bekleniyor. Yeni kullanılacak sensör ile karanlık ortamlar da daha iyi çekim yapılmasına olanak sağlanıyor. Bu güçlü donanım ile oldukça pil tüketimi gerçekleşeceğini ön gören Samsung, yeni amiral gemisinde 2900 mAh değerinde batarya kullanıyor.

Android 4.4.2 işletim sistemini kullanması beklenilen Galaxy S5’in ayrıca iki farklı varyasyonu bulunması bekleniyor. Bir varyasyonun da metal bir kasaya sahip iken diğer varyasyonunda plastik bir kasaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca iddialar arasında suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıda olması bekleniyor.

Henüz fiyatı hakkında bilgi bulunmaz iken tanıtımına saatler kala son durum bu şekilde. Bakalım bu iddiaların hangileri doğru çıkacak.

Kaynak: BlogAdam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir