Türkiye’deki İlk Android Dell Tablet: Venue

Günümüzde tablet bilgisayarlara olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Oldukça hafif ve taşınabilir olmasından ve laptoplarla hemen hemen aynı görevi yerine getirebilmelerinden dolayı, multimedya, iş ve iletişim ihtiyaçlarımızı gidermek için tabletleri tercih ediyoruz.  Tablet PC alırken bir çok ana kriter tercih unsurlarını oluştururken, portatiflik, performans, güçlü donanım yapısı ve tasarım gibi özellikler ön plana çıkıyor. Android Tablet dünyasına yeni katılan Dell, çıkarmış olduğu 7 ve 8 inç’lik Venue serisi tabletlerde Türkiye pazarının mevcut olan ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Kişisel bilgisayarlar ve var olan mobil teknolojimiz ile Dell kullanıcılarına her zaman en iyi ürünleri sunarak elde ettiğimiz başarıyı, tablet piyasasında da Dell Venue serisi yeni model Android tabletlerimizle hizmeti maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Kalite, performans, hafiflik ve taşınabilirlik yönünden tüm tablet kullanıcılarına hitap edecek düzeyde olan yeni Venue serisi güçlü Intel Atom işlemcileri ile sınıfının en iddialı cihazları arasında yer alacaktır şeklinde konuşan Dell Ürün ve Pazarlama Müdürü Sayın Ufuk Tosun  Dell’in tablet piyasasında çok önemli bir yere ulaşacağınıda söyledi.

Dell’in yeni serisi Venue, tablet bilgisayarların ihtiyacı olan hd çözünürlükte ekran, multimedya ve iş ihtiyaçları, performans  kısacası bir tablette bulunması gereken tüm özellikleri tek bir cihazda fazlasıyla sunuyor. Yapacağınız uzun seyahatlerde güçlü bataryası ile kesintisiz hd kalitede film keyfini çıkarabilir, en üst düzeyde performans isteyen oyunlarla zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz.  Dell Venue serisinde tabletlerin HD oyun oynamak için ihtiyacı olan 1280×800 px IPS LCD WXGA ekran mevcut.

Yeni Venue serisi tabletler 9.5 mm’den daha ince gövde yapısına ve ideal ağırlık ölçülerine sahip. Venue 7 sadece 314 gram, Venue 8 ise 372 gram ağırlığa sahip. Kamera hususuna gelecek olursak Dell Venue 8 modelinde 5 MP arka kamera ve 2 MP ön kamera bulunuyor. Aynı şekilde Venue 7 de ise 3 MP arka kamera ve VGA ön kamara mevcut.

Uzun yolculukları keyifli hale getirecek kadar güçlü pil, bağlantı ve multimedya özellikleri, ince ve zarif görünümüyle bir tabletten beklediğiniz her şey Dell Venue serisinde mevcut.

  1. Ferhat diyor ki:

    sanki piyasada yeterince tablet yokmuş gibi bu gibi firmaların bu işe böyle aynı ürünlerle girmesini anlamıyorum. özellikleri aynı olmasa hadi neyse.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir