nVidia 740M Ekran Kartı Nasıldır?

Son birkaç aydır laptop piyasasını takip eden kişilerin belki de en sık rastladığı ekran kartı modelidir. Son dönemlerde neredeyse tüm laptoplara Nvidia 740M Ekran kartı takılmaktadır. Bunun sebebi ise ekran kartının fiyat performans olarak makul bir kart olmasıdır. Son zamanlarda çıkan tüm oyunları tam özellikleri açarak olmasa da orta ya da en kötü ihtimal ile düşük özelliklerde açma imkanı sağlamaktadır. Hemen hemen tüm laptop modellerine, i7 olsun i5 olsun bu ekran kartı takılmaktadır.

Bu da insanlarımızı ekran kartını sorgulama durumuna itmektedir. Özelliklerini beğendiğiniz bir bilgisayarda da aynı ekran kartı, özellikleri iyi olmayan da aynı ekran kartının olması insanı düşündürmektedir. Ancak kuşku edecek bir durum aslına bakarsanız yok. Çünkü ekran kartı son dönemlerin ideal kartıdır ve tüm bunların olmasının sebebi bundan başka bir şey değildir. Eğer sık oyun oynamıyorsunuz ya da oyunların görüntülerinin kaliteli olması sizin için çok şey ifade etmiyorsa, tercih edebileceğiniz bir bir ekran kartı.

Türkiye’de nVidia 740M ekran kartı 128bit değil 64bit olarak geliyor. Bu yüzden de fiyatı yurtdışı fiyatlarının biraz altında. Son dönemlerde  çıkan oyunları kasmayacak derecede açabilme özelliğine sahiptir. Gönül rahatlığı ile kullanılabilir ve özelliklerini beğendiğiniz bir bilgisayarda tercihiniz olabilir. Profesyonel işleriniz için ideal olmasa da, günlük işlerinizi çok rahat şekilde bu ekran kartı ile karşılayabilirsiniz. İnternet üzerinde oynanan oyunlar veya çok fazla güç istemeyen oyunları rahatlıkla açabilirsiniz.

Bu ekran kartına sahipseniz siz de görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir