En Çok Tercih Edilenler

WordPress kolay kullanımı ve açık kaynaklı bir CMS olmasından dolayı gün be gün popülerliğini arttırıyor. İlk başlarda sadece bir “blog” alt yapısı olarak hayata tutunmuş olsa da, gün geçtikçe kullanımının artmasından dolayı e-ticaret sitesinin bile kurulabileceği bir içerik yönetim sistemi haline geldi. WP’de farklı gereksinimlerinize cevap verecek binlerce eklenti bulunuyor. Bu eklentiler sayesinde sitenize hiç kod yazmaya gerek duymadan esneklik katabilirsiniz. Şu anda wordpress.org sitesinin eklenti sayfasında neredeyse 30 bin eklenti yer alıyor. Bu kadar fazla eklenti var ama hangileri ihtiyacınızı karşılayabilecek düzeyde ? Hangileri yararlı ?

WordPress gibi bir sistemin açık kaynaklı olup yüzlerce developer tarafından geliştirilmesi, binlerce kişi tarafından eklenti yazılması oldukça hoş bir durum ancak bu kadar eklenti ne olacak ? Sizinde bildiğiniz üzere çok fazla eklenti kullanımı sitenizin yavaşlamasına ve sunucunun yorumlasına sebep oluyor. Bu konuda tek sıkıntınız hangisi gerçekten lazım ? Hangi eklentiyi kullanmalıyım ?

 En Çok Yüklenen 10 WordPress Eklentisi

Daha önceden bu liste derlenmiş. Biz de alıp gözden geçirdik yeniden derledik. İşte kullanışlı 10 eklenti.

All In One SEO Pack: WP tabanlı siteler için gelişmi SEO ayarları sunuyor. Yazılarınız başlıklarını, açıklamalarını ve anahar kelimelerini ayarlayabiliyorsunuz.

Akismet: Sitenizi zararlı geri bildirimlerden ve spam yorumlardan korumak için yazılmış oldukça faydalı bir eklenti. Ücretsiz olarak API key alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Contact Form 7:  Bu eklenti sayesinde birden çok iletişim formu, ön sipariş formu ve talep formları oluşturabilirsiniz. Eklentinin detaylı ayarlamaları yer alıyor. Dilediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz.

NexGen Gallery: Eğer ki blogunuza galeri özelliği katmak isterseniz bu eklenti tam size göre. Eklenti sayesinde toplu olarak resim yükleyebilir, yüklediğiniz resimlerin meta taglarını ayarlayabilirsiniz.

WP Touch: Sitenizin temasını mobil cihazlara uyumlu hale getirecek olan oldukça yararlı bir eklentidir. Eğer temanız responsive özelliğine sahip değilse tercih edebilirsiniz. Tabii tam istediğiniz gibi sonuçlar elde edemeyebilir, bazı görüntü kaymaları yaşabilirsiniz.

WP Page Navi: WordPress için yapılmış bir sayfalandırma eklentisidir. Sitenizin görünümü ve seo değerleri açısında yararlıdır. Kullanımı kolay ve ufak bir eklentidir.

GTrans: Sitenize Google Translate desteği getirmektedir. Tüm siteyi dilediğiniz dile çevirebilirsiniz ancak biz SEO açısından tavsiye etmiyoruz. Benim için yabancı dil olsun gerisi önemli değil diyorsanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Add This: Kullanıcılara, sitenizde yer alan içerikleri sosyal ağ sitelerinde paylaşma imkanı sunar.

W3 Total Cache: Sitenin daha iyi çalışabilmesi için cache özelliği sunmaktadır. Tecrübeniz yoksa kullanmanız tavsiye edilmez.

WP Polls: WordPress’in en güzel anket sistemlerinden birisidir. CSS desteği ile kişiselleştirme imkanı sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir